سقوط هم‌زمان طلا و بیت‌کوین!

به گزارش اقتصادنیوز ، دیروز قیمت طلا برای سومین روز متوالی کاهش یافت. تحلیل‌گران این روند کاهشی را ناشی از انتظار بازار برای افزایش سقف بدهی آمریکا ارزیابی می‌کنند.

هرچند که اخبار چندان برای بازیگران بازار طلا امیدوارکننده به نظرنمی‌رسد، با این حال باقی ماندن فلز زرد بالاتر از حمایت فنی ۱۹۴۰ دلاری، امید گاوهای بازار را برای بازگشت به سطح ۲۰۰۰ دلار زنده نگه داشته است.

دیروز طلا برای تحویل ژوئن در کامکس نیویورک به ۱۹۵۹٫۸۰ دلار در هر اونس رسید که ۲۵٫۱۰ دلار معادل۱٫۳ درصد کاهش داشت. قرارداد آتی طلا معیار در تاریخ ۴ می به بالاترین رقم تاریخ ۲۰۸۵٫۴۰ دلار رسید.

قیمت نقدی طلا که بازتاب معاملات فیزیکی شمش است و برخی معامله گران با دقت بیشتری نسبت به معاملات آتی دنبال می کنند نیز دیروز به ۱۹۵۶٫۹۵ دلار رسید که ۲۴٫۶۵ دلار معادل ۱٫۲ درصد کاهش داشت.

بیت کوین در کف قیمتی یک ماهه!

دیروز بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) سقوط کردند و به نظر می رسد، انتشار آمار جدید از اقتصاد آمریکا به بازار رمزارزها نیز آسیب رسانده باشد.

ادعاهای اولیه بیکاری کمتر از حد انتظار برای قیمت دارایی ها به طور کلی و قیمت کریپتو به طور خاص نزولی بود زیرا این احتمال را کاهش می دهد که فدرال رزرو آمریکا روند افزایش نرخ سود را در نشست بعدی خود در ژوئن متوقف کند.

به همین ترتیب بازارهای کریپتو در معاملات بعدازظهر دیروز کاهش یافتند، و بیت کوین با حجم معاملات بالا به ۲۶هزار و ۵۸۰ دلار نزدیک شد و به پایین ترین سطح یک ماهه خود رسید.

logo-samandehi