ریزش قیمت مسکن در پرند صحت دارد؟

به گزارش اکوایران، یک مشاور املاک در شهر جدید پرند می‌گوید بازار مسکن این شهر از فروردین سال جاری وارد رکود شد و تا اکنون این وضعیت ادامه‌دار بوده است.

او در رابطه با صحت کاهش میلیاردی مسکن در پرند، به اکوایران گفت: در سال گذشته یک واحد را به قیمت ۷۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رساندیم و در ابتدای سال جدید به یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان افزایش یافت؛ اما هم‌اکنون قیمت این واحد به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است که به نسبت فروردین ۳۰۰ میلیون تومان کاهش یافته و آنچنان که برخی‌ها می‌گویند خبری از کاهش یک میلیارد تومانی نیست چرا که در این صورت قیمت این ملک باید همان ۷۰۰ میلیون تومان تعیین می‌شد.

وی در ادامه می‌گوید: واحدی یک خوابه در سال ۱۴۰۰ با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسید و هم‌اکنون این ملک با قیمت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

این مشاور ملکی در پایان گفته که قیمت مسکن نسبت به ابتدای سال کاهش داشته است، اما حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان؛ و آنچنان که برخی‌ها می‌گویند محسوس نیست.

برای فروش یک واحد با ۱۲۷ مترمربع مساحت و نوساز در پرند، ۵ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان و برای یک واحد ۷۵ متری و ۲ سال ساخت، یک میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان تعیین شده است.

در فاز صفر واحدی با ۱۰۴ مترمربع زیربنا و ۱۰ سال ساخت به قیمت ۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان و در فاز ۳ واحدی با ۱۱۵ مترمربع و ۱ سال ساخت، به قیمت ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان پیشنهاد شده است.

logo-samandehi