ریزش قیمت سکه در بازار

قیمت سکه در بازار نسبت به روز گذشته یک میلیون تومان کاهش یافت و به ۱۳ میلیون ۸۰۰ هزار تومان رسید.اقتصاد

قیمت سکه در معاملات روز یکشنبه با کاهش ۷ درصدی یک میلیون تومان پایین آمد و به ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی، به نظر می‌رسد قیمت سکه تحت تاثیر روند کاهشی نرخ دلار افت کرده است.

اینکه افت دلار باعث ریزش سکه می‌شود، به دلیل حبابی است که در بازار سکه وجود دارد. سکه پیش از این تحت تاثیر افزایش دلار جهش قیمتی داشت و امروز نیز به کاهش قیمت دلار واکنش نشان داد. با ریزش یک میلیون تومانی قیمت سکه، حباب سکه به کمتر از یک میلیون تومان کاهش یافت. حباب نزدیک به یک میلیون تومانی سکه نشان می‌دهد که قیمت سکه می‌تواند باز هم کاهش یابد.

دلار و درهم بهم رسیدند

قیمت دلار نیز در ساعات ابتدایی معاملات بازار آزاد کاهش یافت و به محدوده‌ ۲۸ هزار تومان وارد شد. قیمت گشایش درهم امارات نیز امروز کمتر از ۸ هزار تومان بود. قیمت‌های اولیه درهم با روند کاهشی نسبت به روز گذشته به کانال ۷ هزار تومانی رسید.

در مجموع در نیمه ابتدایی روز قیمت دلار با رسیدن ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان نسبت به قیمت بسته شده روز قبل حدود ۳.۶ درصد افت را تجربه کرده است. قیمت درهم نیز تا نزدیک ساعت ۱۲ ظهر با افت ۲.۷ درصد مواجه شده است.با توجه به کاهش قیمت درهم در کانال هفت هزار پس از مدت‌ها نرخ دلار با درهم تا حدودی تطبق پیدا کرده است و به نظر کاهش قیمت در بازار دلار پشتوانه دارد.

logo-samandehi