رکورد نرخ بهره بین بانکی شکست

نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به ۵ مهر با ۱۱ صدم درصد افزایش به ۲۳.۸۰ درصد رسید که بالاترین نرخ از سال ۹۴ تا کنون بوده است.

تازه‌ترین تغییرات نرخ سود بین بانکی نشان میدهد که این نرخ در هفته منتهی به ۵ مهر ماه به بالاترین سطح خود از سال ۹۴ تا کنون رسیده است.
نرخ بهره بین بانکی در هفته نخست مهر ماه امسال با ۱۱ صدم درصد افزایش نسبت به هفته قبل از آن به ۲۳٫۸۰ درصد رسیده است. بنابراین رکورد نرخ بهره بین بانکی شکسته شده چراکه بیشترین نرخ بهره امسال مربوط به ۲۷ اردیبهشت ماه با نرخ ۲۳٫۷۶ درصدی بوده است.
نرخ سود ۲۳٫۸۰ درصدی بالاترین نرخ سود بین بانکی در ۱۷ هفته گذشته است؛ پیش از این نرخ سود بین بانکی از اواسط اردیبهشت تا خردادماه سال جاری در بالاترین سطح بوده و رکوردهایی بین ۲۳٫۶۰ تا ۲۳٫۷۶ درصد به ثبت رسانده بود. ولی این آمار هفته قبل شکسته شد.

نرخ سود بین بانکی در هفته پایانی تیرماه، پس از ۶ هفته درجا زدن در کانال ۲۳٫۴ درصدی، وارد کانال جدید ۲۳٫۵ درصدی شد و از اوخر شهریورماه نیز با عبور از این کانال وارد دامنه ۲۳٫۶ درصدی شده بود اما از هفته قبل با رکورد زنی جدید وارد کانال ۲۳٫۸ درصد شد.
به گزارش تسنیم، روند صعودی نرخ بهره بین‌بانکی از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده بود؛ از هفته منتهی به ۳۰ آذرماه، نرخ سود بین‌بانکی وارد کانال ۲۱درصدی شده و تا هفته منتهی به ۱۹ بهمن ماه در همین کانال در نوسان بود ولی از ۲۶ بهمن ماه این نرخ رکورد جدیدی در کانال ۲۲درصدی به ثبت رساند و حالا این نرخ در کانال ۲۳درصدی در نوسان است.

logo-samandehi