رکوردزنی قیمت اتر و جریان تازه واردان اتریوم

بیش از ۱,۰۰۰ سپرده گذار جدید، بیش از ۳۲ اتر خود را در قرارداد سرمایه گذاری اولیه اتریوم ۲.۰ قفل کرده اند. برخی از آن ها ممکن است در استخراج اتر نیز نقش داشته باشند.

طبق توئیت سرویس تحلیلی کره ای کریپتو کوانت (Cryptoquant)، در روز ۴ مه ۲۰۲۱، تعداد سپرده گذاران جدید قرارداد اولیه اتریوم ۲.۰ یک رکورد جدید را به ثبت رسانده است.

کریپتو کوانت ۱,۳۶۸ سپرده گذار جدید را ثبت کرد که اترهای خود را به قرارداد سپرده گذاری اتریوم ۲.۰ منتقل نموده اند. این افزایش علاقه به اتریوم ۲.۰ همزمان با رالی نفس گیر اتر به بیش از ۳,۵۰۰ دلار اتفاق می افتد.

دیروز، قیمت اتریوم رکورد جدیدی را به ثبت رساند و به دنبال آن تصفیه های گسترده در تمام پلتفرم های معاملات مشتقه اتفاق افتاد. در مجموع ۵۰ میلیون دلار معامله شورت اتر در کمترین زمان نقد شد.

معاملات دیروز در بازارهای اتریوم از نظر حجم معاملات آتی خالص نیز یک رکورد ثبت کرد. این شاخص برای اولین بار در تاریخ اتریوم از ۸۹ میلیارد دلار فراتر رفت.

برخلاف اتریوم ۱.۰، نسل دوم این پروتکل معاملات خود را با اجماع اثبات سهم (PoS) ایمن می کند. این بدان معناست که اعتبارسنجان (استیکرها) به جای استخراج کنندگان مسئولیت یکپارچگی بلاک چین را بر عهده خواهند داشت.

در نتیجه، سودآوری استخراج اتریوم در حال پایان است. به گفته محققان اتریوم، استخراج اتر تا پایان سال ۲۰۲۱ سودآور خواهد بود.

همان طور که قبلاً توسط یوتودی پوشش داده شده بود، مهندسان اتریوم به همه ماینرها توصیه کرده اند که به سوی فرآیندهای استیکینگ تغییر وضعیت دهند. به همین دلیل مهاجرت به صورت FOMO به اتریوم ۲.۰ به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

logo-samandehi