رویدادهای مهم اقتصادی هفته جاری

نخستین رویداد مهم #اقتصادی هفته جاری، واکنش به #بازار #انرژی به حملات اخیر به تاسیسات #نفتی #عربستان خواهد بود. این حملات موجب شده تا ۵ درصد عرضه جهانی #نفت متوقف شود.

به گزارش بنکر، شرکت #آرامکوی سعودی اذعان کرده است که ۵٫۷ میلیون بشکه از تولید روزانه نفت عربستان متوقف شده است.
قیمت جهانی نفت در آغاز مبادلات روز دوشنبه با رشد فزاینده ۱۱ درصدی روبرو شده است.
دومین رویداد مهم ، برگزاری نشست #فدرال #رزرو #آمریکا و کاهش احتمالی #نرخ بهره خواهد بود. فدرال رزرو در شرایطی قصد دارد نرخ بهره را مجددا کاهش دهد که اقتصاد آمریکا با چالش های ناشی از #جنگ #تجاری با #چین و تبعات خروج #انگلیس از اتحادیه #اروپا روبرو است.
سرمایه گذاران #بین_المللی اعلام کرده اند که احتمال کاهش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره آمریکا در نشست روز چهارشنبه بیش از ۷۸٫۵ درصد است.
سومین رویداد مهم هفته جاری نیز برگزاری نشست بانک های مرکزی ژاپن، انگلیس، نروژ و سوئیس است. این نشست ها در شرایطی برگزار می شود که #بانک مرکزی #اروپا به تازگی نرخ بهره را کاهش داده و فدرال رزرو آمریکا نیز احتمالا نرخ بهره را کاهش خواهد داد.
چهارمین رویداد مهم، دیدار مقام های تجاری چین و آمریکا خواهد بود تا زمینه لازم برای مذاکرات مقام های ارشد دو کشور در ماه اکتبر را فراهم کنند.
پنجمین رویداد مهم نیز انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه #یورو است. آمارهای بخش #مسکن آمریکا می تواند تا حد زیادی وضعیت اقتصادی این کشور را مشخص کند.
شاخص اعتماد مصرف کننده در آلمان نیز تاحد زیادی وضعیت بزرگترین اقتصاد منطقه #یورو را روشن خواهد کرد.

logo-samandehi