روند صعودی قیمت طلا ادامه می یابد

موسسه سرمایه گذاری تی دی اس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که شکسته شدن سطح مقاومتی ۱۲۲۵ دلاری می تواند سرآغاز دیگری برای روند صعودی قیمت طلا باشد.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز،تحلیلگران اقتصادی موسسه تی دی اس بر این باورند که دولت جدید آمریکا نمی تواند به راحتی سیاست های مورد نظر خود برای کاهش مالیات ها و افزایش هزینه های زیرساختی را تصویب و اجرا کند.
به نظر می رسد نمایندگان کنگره آمریکا به سادگی با طرح و برنامه های اقتصادی ترامپ موافقت نخواهند کرد. از سوی دیگر خطر جنگ تجاری با مکزیک و چین نیز وجود دارد و نااطمینانی زیادی درباره سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا وجود دارد و این عوامل سرمایه گذاران بین المللی را هنوز به سوی بازار فلزات گرانبها به خصوص طلا سوق می دهد.
تحلیلگران تی دی اس افزودند: در شرایط نامطمئن کنونی، سرمایه گذاران بین المللی ترجیح می دهند تا پول و سرمایه خود را در بازارهای مختلف از جمله بازار فلزات گرانبها سرمایه گذاری کنند.
اگر ترامپ نتواند به راحتی سیاست های اقتصادی و مالی مورد نظر خود را اجرا کند، ارزش دلار با کاهش نسبی روبرو خواهد شد و این مساله به نفع قیمت طلا خواهد بود.
اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۲۲۵ دلاری را بشکند، قیمت این فلز زرد به زودی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.
برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که مشخص شدن تعرفه واردات طلای هند نیز تاثیر زیادی بر وضعیت تقاضا و قیمت طلا در بازارهای بین المللی خواهد داشت.
دولت هند تعرفه واردات را قبلا ۱۰ درصد اعلام کرده و این مساله تاثیر زیادی بر افت تقاضای داخلی و رسمی در بازار این کشور داشته است. موسسه ام کی اس سوییس نیز اعلام کرد که نااطمینانی های موجود در بازار موجب تقویت قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد شد.
به نوشته سایت طلا، سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۱۹۰ تا ۱۱۹۵ دلار است و سطح مقاومتی آن نیز ۱۲۱۵ تا ۱۲۲۰ دلار است.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نتایج نشست فدرال ررزو آمریکا نوسانات ارزش دلار و برگزاری نشست بانک های مرکزی ژاپن و انگلیس قرار خواهد داشت. وزارت کار آمریکا نیز روز حمعه آمارهای مهم اشتغال در ماه ژانویه را منتشر خواهد کرد.

logo-samandehi