رشد پله‌ای در بازار ارز

در دومین روز کاری هفته، #دلار دومین رشد متوالی را سپری کرد تا از کف ۸۰ روزه فاصله بیشتری بگیرد. روز دوشنبه، شاخص ارزی ۴۰ تومان رشد را به ثبت رساند و به بهای ۱۱ هزار و ۲۴۰ تومان رسید.

به گزارش بنکر، این ارز در اولین روز کاری هفته نیز ۶۰ تومان افزایش یافته و روی عدد ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومانی قرار گرفته بود.
به گفته برخی فعالان، دو افزایش متوالی نشان می‌دهد، معامله‌گران به دنبال آن هستند که به‌صورت پله به پله قیمت را به محدوده‌های بالاتر بازگردانند و کمتر در شرایط کنونی به فکر #فروش #ارز هستند.
در واقع پس از اینکه دلار یک بار دیگر در مرز ۱۱ هزار تومانی مورد حمایت معامله‌گران قرار گرفت، خریداران با اطمینان بیشتری در #بازار فعالیت می‌کنند. با این حال، حتی افزایشی‌ها و خریداران در برابر افزایش قیمت دلار به بالای سطح ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومانی مردد هستند و در شرایط کنونی تنها با این اطمینان در بازار فعالیت می‌کنند که قیمت در حال بازگشت به سطوح دو هفته گذشته است که بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان نبود.
یکی از اثرات مستقیم قرار گرفتن دلار در مسیر افزایشی، صعود دوباره بهای #سکه تمام بهار آزادی بوده است. روز دوشنبه، فلز گرانبهای داخلی در واکنش به افزایش این ارز، ۳۵ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رساند و روی عدد ۳ میلیون و ۹۳۵ هزار تومان ایستاد.
براساس گزارش دنیای اقتصاد، این افزایش در حالی رقم خورد که بهای #طلا ی جهانی نه تنها به سطوح بالای کانال هزار و ۵۰۰ دلاری نرفته بود، بلکه در اواسط روز دوشنبه زیر مرز روانی قرار گرفت. در این شرایط می‌توان گفت برای معامله‌گران سکه نوسانات بازار ارز داخلی مهم تر از بازارهای جهانی است. البته افت بیشتر طلای جهانی در صورت توقف روند افزایشی دلار می‌تواند #قیمت #سکه را بیشتر تحت تاثیر قرار دهد.
با این حال، بسیاری از فعالان بازار سکه باور دارند سکه کف قیمت خود را پیدا کرده است و در این شرایط خریداران در بازار قوی تر از فروشندگان هستند. گروه اخیر باور دارند تا هفته آینده سکه به بالای مرز ۴ میلیونی بازخواهد گشت.
در سمت مقابل، گروهی از فعالان عنوان می‌کنند تقاضای فیزیکی فلز گرانبهای داخلی چندان بالا نیست که انتظار افزایش بهای آن را داشته باشیم.

logo-samandehi