راهکار جدید دولت برای کنترل بازار

به گزارش اقتصاد۱۰۰ به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» صبح امروز در نشست با استانداران سراسر کشور با حضور وزیر کشور، اظهار داشت: اجرای طرح کالابرگ در گستره ملّی با هدف حمایت از سبد غذایی خانوارها و کنترل بازار دنبال می‌شود.

وی با بیان این‌که شبکه ملّی اعتبار با هدف‌گذاری عدالت اجتماعی پیش می‌رود، گفت: همراهی استانداران در کشور و بسیج ظرفیت‌های استان به تسریع در اجرای فراگیر این طرح کمک می‌کند.

وی افزود: از سال گذشته و با تکمیل سامانه شبکه ملّی اعتبار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک آغاز و در اسفندماه ۱۴۰۱ نیز در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.

مرتضوی گفت: به دنبال تأکیدات ریاست محترم جمهور و به منظور تأمین سبد تغذیه خانوارهای کم‌درآمد، تأمین منابع مالی افزایش ٢٠ درصدی اعتبار یارانه کالابرگ در دستور کار دولت قرار گرفت.

وی تأکید کرد: دولت در ادامه برای کل خانوارهای دهک‌های اول تا سوم این افزایش را اعمال می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اطلاع‌رسانی متمرکز و گسترده به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای برخورداری از این طرح و افزایش اعتبار یارانه تأکید کرد و افزود: اجرای اثربخش این طرح نیازمند همراهی و هماهنگی گسترده در تمامی استان‌های کشور است.

در ابتدای این نشست برخی از استانداران به بیان دیدگاه‌های خود و ارائه گزارش میزان پیشرفت پروژه سراسری کالابرگ الکترونیکی پرداختند.

logo-samandehi