دوشنبه سیاه بورس تهران / قرمز پوشی شاخص کل بورس ادامه دار شد

امروز دوشنبه (۱۹ تیر) در ابتدای کار بازار سرمایه شاخص کل بورس با اُفت ۸۷۱ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۴۸۷ واحدی قرار گرفت.  در انتهای بازار شاخص کل بورس با ریزش ۱۷ هزار و ۸۲۹ واحدی در تراز ۲ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۵۲۹ واحدی ایستاد.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۳ هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان رسید. «میدکو»، «وبملت» و «کگل» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «شهر»، «وبملت» و «دانا» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل هم وزن با ریزش ۹ هزار و ۹۶۵ واحدی روی پله ۷۶۰ هزار و ۸۵۷ واحدی قرار گرفت.

همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۵ هزار و ۸۲۰ میلیارد سهم به ارزش ۳ هزار و ۵۸۰ هزارمیلیارد تومان رسید. شاخص فرابورس هم با اُفت ۲۶۹ واحدی روی پله ۲۸ هزار و ۲۰ واحدی ایستاد.
برترین گروه صنعتی بورس
امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۵۲۲ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «بانک‌ها» و «سیمان» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.
بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس
وپاسار ۲، افران، و وبملت بیشترین ارزش معامله و نماد‌های وپارسا ۲، وبملت و دانا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

اراد ۱۲۷۴، اراد ۱۰۶۴ و اخزا ۹۱۶۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، اراد ۱۲۷۴ و بپاس ۲ بیشترین حجم معامله را در فرابورس تهران تجربه کردند.

logo-samandehi