تغییر روزهای کاری دفتر مالزی صرافی شیراز

همراهان همیشگی صرافی شیراز به استحضار میرسانیم
ساعات کاری صرافی شیراز دفتر مالزی
از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ بعد از ظهر (یکشنبه تا جمعه)
و روزهای شنبـه و تعطیلات رسمی مالزی، دفتر مالزی تعطیل میباشد.

دلایل کاهش نرخ دلار از نگاه معامله گران

به گفته فعالان، شدیدترین افت روزانه دلار در هفت ماه گذشته، ریشه در عوامل متفاوتی داشت. گروهی بر عرضه یکباره #بازارساز از قیمت‌های بالا تاکید داشتند.
به گزارش بنکر، دسته‌ای به افزایش فروش معامله‌گران فنی و سفته‌بازان اشاره می‌کردند و عده‌ای نیز به افزایش فعالیت خالی‌فروشان #ارزی باور داشتند. در این میان افت #نرخ #حواله #درهم را نیز نباید فراموش کرد که دیروز در مقطعی حتی تا ابتدای کانال ۳ هزار و ۶۰۰ تومانی نیز عقب‌نشینی کرده بود. با این حال آنچه مسلم است دیروز حجم اسکناس دلار موجود در بازار بالا رفته بود و خریداران نیز حضور چندان فعالی در #بازار نداشتند و تنها در مقاطعی سعی کردند که مرز ۱۳ هزار تومانی را حفظ کنند.

در حاشیه بازار، برخی فعالان اما از برخورد امنیتی با شماری از دلالان در پله آهنی و خیابان #فردوسی صحبت می‌کردند و اعتقاد داشتند، این موضوع در هراس معامله‌گران برای فعالیت در بازار #ارز نقش داشته است. البته بیشتر بازیگران کاهش #قیمت را به‌طور کلی ناشی از همان افزایش عرضه #ارز در بازار می‌دانستند.

در روزی که دلار با هیجان زیادی در جهت کاهشی حرکت می‌کرد، سکه تمام بهار آزادی نیز راه نزول را در پیش گرفت و به راحتی از کانال ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی عقب نشست. ساعت ۳ بعدازظهر، قیمت فلز گرانبهای داخلی در بازار حدود ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار #تومان بود. این قیمت ۱۲۰ هزار تومان کمتر از روز سه‌شنبه بود. به نظر می‌رسد برای سکه‌بازان آنچه بیش از هر موضوعی اهمیت دارد، سرنوشت مرز حمایتی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی خواهد بود. در صورت شکست آن، احتمال افت بیشتر این فلز گرانبها افزایش می‌یابد.

به نظر می‌رسد مهم‌ترین عامل اثرگذار بر #بازار #سکه و #طلا در شرایط کنونی، تغییرات #قیمت #دلار است. #بازار #طلای #جهانی نیز در روزهای اخیر #نوسان خاصی نداشته و دیروز نیز تا حدود ساعت ۴ بعدازظهر #نوسانات خود را در محدوده هزار و ۴۶۰ دلاری انجام داده بود.

logo-samandehi