دلار کانادا در بالاترین سطح ۹ ماه اخیر

احتمال بالای حفظ نرخ بهره در #کانادا سبب شد #ارزش #دلار کانادا در برابر همتای #آمریکایی‌اش تقویت شود.

به گزارش ایسنا به نقل از گلوب اند میل، بانک مرکزی کانادا در اقدامی که باعث تقویت احتمال حفظ نرخ بهره در سطح کنونی تا پایان تابستان شد، نرخ بهره را در نشست اخیر خود بدون تغییر و در سطح ۱.۷۵ درصد باقی نگه داشت.

به نظر می‌رسد بانک مرکزی کانادا تصمیم گرفته است رویکردی مستقل از #بانک #مرکزی آمریکا اتخاذ کند که اخیراً پس از کش و قوس‌های فراوان تصمیم به کاهش نرخ بهره در ماه آینده گرفته است.

بی پان رأی، مدیر استراتژی ارزی در مؤسسه “سی آی بی سی کپیتال مارکتس” گفت: #دلار کانادا تحت تأثیر سیاست‌های بانک‌های مرکزی #کانادا و #آمریکا بالا رفت. در بلند مدت فکر می‌کنیم که شانس دلار کانادا برای درخشش فعلی کمرنگ‌تر شود اما باید برای مشخص‌تر شدن مسیر این #ارز بیشتر صبر داشته باشیم.

در آخرین روز از مبادلات ارزی هفتگی، ارزش دلار کانادا ۰.۳ درصد تقویت شد تا هر دلار آمریکا به ازای ۱.۳۰۳۱ دلار کانادا مبادله شود. هم چنین هر یورو به ازای ۱.۴۷۲۵ دلار کانادا، هر #پوند به ازای ۱.۶۴۰۷ دلار و هر #فرانک #سوئیس به ازای ۱.۳۲۵۹ دلار کانادا مبادله شدند.

تا پایان سال گذشته ۲.۰۲ درصد ذخایر ارزی جهان را دلار کانادا تشکیل داده بود و این ارز ششمین ارز پر مبادله جهان شناخته شده است. به دلیل وابسته بودن #اقتصاد کانادا به #صادرات نفت و #تجارت با آمریکا، قیمت نفت و دلار آمریکا ارتباط نزدیکی با قیمت دلار کانادا دارند.

در بازار اوراق بازدهی اوراق قرضه ۲ ساله دولتی کانادا به ۱.۵۷۹ درصد و بازدهی اوراق ۱۰ ساله به ۱.۶۰۷ درصد افزایش یافتند.

logo-samandehi