دلار همچنان در مسیر ۱۳۵۰۰ – ۱۵۰۰۰

در روزهای گذشته این موضوع بررسی گردید که دلار بطور سیکلی در بازه ۱۳۵۰۰ الی ۱۵۰۰۰ در حال حرکت است و فرصت کسب سود را به فعالان بازار داده است. از سویی بنظر میرسد #نرخ #دلار کمتر از ۱۴۰۰۰ تومان همچنان در برنامه دولت نباشد.

به گزارش بنکر، همچنین اگر دقت کرده باشید زمانی که #قیمت دلار به کف ۱۳۵۰۰ نزدیک میشود، حجم تقاضای بالایی برای دلار ایجاد میشود مخصوصا زمانی که تفاوت نرخ صرافی بانک مرکزی و بازار آزاد مانند امروز زیاد باشد.
نرخ دلار امروز نیز بطور میانگین در حدود ۱۴۴۰۰ تومان بود که نسبت به ابتدای سال در حدود ۱۰ درصد رشد نشان داده است. این رشد ۱۰ درصدی، خود محل رشد تورم ۲ درصدی می باشد (بنابر محاسبات مرکز پژوهش های #مجلس)
افزایش #نرخ #حواله #درهم، افزایش قیمت #ارز در #هرات و عرضه کمتر ارز از سوی #بانک #مرکزی نسبت به روزهای ابتدای هفته از عوامل رشد قیمت ارز می باشند. (بنابر شواهد میدانی میزان تزریق ارز طی دو روز اخیر ۵۰ درصد نسبت به ابتدای هفته کاهش یافته است)
امروز نرخ دلار بر #صرافی‌های منتخب بانک مرکزی روی قیمت ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان ثابت ماند و فرصت کسب سود نزدیک به ۴۰۰ – ۵۰۰ تومانی  ایجاد نمود!

logo-samandehi