دلار جلوی یورو و پوند کم آورد

ایسنا نوشت: با وجود صعود در برابر بسیاری از #ارزها، ارزش #دلار در برابر #یورو و #پوند کاهش یافت.

معامله گران ارزی با در پیش بودن جلسه هفتگی مدیران ارشد #بانک #مرکزی #آمریکا تصمیم گرفتند با احتیاط بیشتری اقدام به #خرید و #فروش #ارز کنند تا نتیجه این جلسه مشخص شود. هر چند که انتظار بسیار بالایی برای کاهش مجدد نرخ بهره وجود دارد اما میزان این کاهش هنوز مشخص نیست.

دلار در معاملات روز چهارشنبه بازارهای ارزی آسیا به ۱۰۸.۱ ین رسید تا کماکان در کانال ۱۰۸ باقی بماند و در برابر همتای #استرالیایی، هر دلار #استرالیا با ۰.۰۷ درصد کاهش به ازای ۰.۶۸۶ دلار #آمریکا مبادله شد. با این حال کاهش ارزش دلار در برابر یورو و پوند باعث شد تا شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۹۸.۲۴۲ واحد برسد.

یوکیو ایشیزوکی، استراتژیست ارشد ارزی در موسسه گ میزوهو سکیوریتیز” گفت: اگر شاهد اتفاق غیرمنتظره‌ای در خصوص جلسه فدرال رزرو نباشیم، احتمالا در کوتاه مدت شاهد افزایش عرضه دلار خواهیم بود و این مساله به نفع ین خواهد بود.

 

از سوی دیگر پس از آن که بوریس جانسون، نخست وزیر #انگلیس در یک عقب‌نشینی آشکار اعلام کرد در خصوص مساله #برگزیت تابع قانون خواهد بود، ارزش پوند در برابر دلار با جهش چشم گیر ۰.۶ درصدی به ۱.۲۴۹۷ دلار رسید و در بالاترین سطح شش هفته اخیر خود ایستاد. پیش‌تر جانسون گفته بود #انگلیس را تحت هر شرایطی از #اتحادیه #اروپا در سی و یکم اکتبر خارج خواهد کرد. مجلس این کشور شدیدا با خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مخالف است و لایحه‌ای را در این خصوص برای الزام دولت به حصول توافق با اتحادیه اروپا پیش از ترک این اتحادیه تصویب کرده و به تایید ملکه رسانده است.

یورو دیگر ارز اروپایی نیز با استقبال از رای اعتماد پارلمان #اروپا به کریستین لاگارد، رئیس جدید بانک مرکزی اروپا و عقب‌نشینی نخست وزیر انگلیس در کانال جدید خود تقویت شد و به ازای ۱.۱۰۷۲ دلار مبادله شد.

ارزش دلار آمریکا در برابر همتایان #کانادایی و #سنگاپوری خود تقویت شد.

logo-samandehi