دلار به سد مقاومتی دوم رسید

قیمت #دلار امروز در بیست و سومین روز آبان ماه بالاخره روی مرز روانی ایستاد.

 به گزارش خبرآنلاین، امروز هر دلار امریکا در صرافی‌های بانکی به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت خورد که هر چند ۵۰ تومان بالاتر از رقم دیروز است اما سد مقاومتی دلار است.

 بر اساس این گزارش سد مقاومتی دلار یک هفته قبل ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان بود که حالا در آخرین روز هفته این سد نیز شکسته شده است.

همتی، رییس کل بانک مرکزی دیروز در توضیح دلایل افزایش قیمت دلار در صفحه شخصی خود در شبکه اینستاگرام گفته است: بارها تاکید کرده‌ام به دلیل شرایط خاص تحریمی، برخی عوامل سیاسی و بین‌المللی در مقاطعی ممکن است زمینه تلاش برخی نوسان‌گیران را (که از ثبات بازار ارز متضرر شده‌اند) برای القای انتظارات منفی، به وجود آورد.

 

امروز اما اتفاق دیگری نیز در بازار صرافی های مجاز رخ داد. قیمت خرید دلار از مردم در این صرافی های ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شده است در حالی که به شکل سنتی قیمت خرید غالبا صد تومان کمتر از قیمت فروش آن تعیین می شود.

 هر یورو در بازار نیز به قیمت ۱۲ هزار و ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو از مردم توسط صرافی های نیز برابر با ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان است.  قیمت #یورو نیز از پس چند روز توقف امروز افزایشی صد تومانی را شاهد است.

logo-samandehi