درآمد ارزی ایران از صدور نیروی کار

 

۸:۳۷ – ۱۳۹۸/۴/۱۵
بانک جهانی اعلام کرد درآمد ارزی ایران از محل صدور نیروی کار در سال ۲۰۱۸ به ۱.۴ میلیارد #دلار رسید و ایران رتبه هشتم منطقه را از این نظر کسب کرد.

به گزارش بنکر،  #بانک جهانی در گزارشی از درآمد #ارزی کشورها با صدور نیروی کار به خارج در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد کشورهای جهان در این سال ۵۲۹ میلیارد دلار از این محل درآمد کسب کردند. پیش بینی شده است این رقم در سال ۲۰۱۹ با رشد ۴ درصدی به ۵۵۰ میلیارد دلار برسد.
بر اساس این گزارش، درآمد ارزی ایران از محل صدور نیروی کار در سال ۲۰۱۸ به ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسیده و ایران در رتبه هشتم در منطقه #خاورمیانه و شمال #آفریقا از نظر میزان جذب درآمد ارزی از صدور نیروی کار قرار گرفته است.
در این منطقه، #مصر با درآمد ۲۸٫۹ میلیارد دلاری در رتبه نخست قرار گرفته و مراکش با ۷٫۴ میلیارد دلار، لبنان با ۷٫۲ میلیارد دلار، یمن با ۳٫۴ میلیارد دلار، فلسطین با ۲٫۶ میلیارد دلار، تونس با ۲ میلیارد دلار، و الجزایر با ۱٫۹ میلیارد دلار به ترتیب در رتبه های دوم تا هفتم از این نظر قرار گرفته اند. #عراق نیز با ۱٫۱ میلیارد دلار پس از ایران در رتبه نهم قرار گرفته است.
میان کشورهای جهان، #هند رتبه نخست را از این نظر به خود اختصاص داده است. درآمد ارزی این کشور از محل صدور نیروی کار در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۷۸٫۶ میلیارد دلار اعلام شده است.
#چین با ۶۷٫۴ میلیارد #دلار و #مکزیک با ۳۵٫۷ میلیارد دلار به‌ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را از این نظر به خود اختصاص داده‌اند.

logo-samandehi