دارندگان خودروهای فرسوده نقره داغ شدند

به گزارش اکو ایران، رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: اشخاص حقیقی و حقوقی که قصد واردات خودرو دارند، نیازی به خرید خودرو فرسوده ندارند.

مهران سالاریه تاکید کرد اشخاص حقیقی که قصد واردات خودرو دارند نیازی نیست تا خودروی فرسوده به نام خود داشته باشند.

سخنان رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده موجی که در چند روز اخیر در فضای مجازی به راه افتاده را مهار کرد.

قیمت خودروهای فرسوده در پلتفرم های منتشر کننده آگهی خودرو افزایش قابل توجهی یافته بود. دلیل این اتفاق، شایعه شرط داشتن خودروی فرسوده بنام شخصی بود که قصد واردات خودرو داشت. این مساله سبب ده بود تا دارندگان خودروهای فرسوده با این نگاه که تقاضا برای محصولات فرسوده افزایش قابل ملاحظه ای پیدا می کند، قیمت خودروهای در اختیار خود را افزایش داده بودند. برخی آگهی های منتشر شده از پیکان ۵۰۰ میلیون تومانی حکایت داشت.

اما سخنان سالاریه آب سردی بر پیکر دارندگان خودروهای فرسوده بود . رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده تاکید کرد اشخاص حقیقی که متقاضی واردات خودرو هستند هیچ نیازی به داشتن خودرو فرسوده به نام خود ندارند.

آن طور که سالاریه گفت حجم قابل توجهی گواهی اسقاط از سال‌های گذشته در سبد مراکز اسقاط انباشت شده است که پاسخگوی نیاز واردات و تولیدکنندگان داخلی خودرو است.

همچنین رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، برای همه واردکنندگان خودرو اعم از حقیقی و حقوقی پس از واردات خودرو و ترخیص از گمرک، گواهی اسقاط تخصیص داده خواهد شد و هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

بنابراین می توان گفت دارندگان خودروهای فرسوده که امیداور بودند خودروهای در اختیار خود را با قیمت های نجومی بفروشند، نقره داغ شده و خبری از پرداخت مبالغ نجومی برای خرید خودروهای فرسوده نیست.

logo-samandehi