خبرهای مهم پیرامون قیمت طلا

روز جمعه پس از انتشار داده های اشتغال تابستان ایالات متحده شاهد نزول در #قیمت #طلا بودیم اما قیمت همچنان پایداری خود را بالاتر از سطح حمایت کلیدی ۱۴۵۰ حفظ کرده است.
طلا و ارز۹۸/۰۹/۱۸ دوشنبه ۱۱:۰۹کد خبر: ۲۶۱۹۲۰
gold-10

به گزارش بنکر (Banker)، روز جمعه قیمت پس از برخورد سطح EMA50 (میانگین قیمت ۵۰ روز) موفق به گذر از آن نشده و به سمت پایین حرکت کرد. پایین تر از قیمت سطح ساپورت ۱۴۵۰ قرار گرفته است که مقاومت زیادی در برابر قیمت دارد و قیمت مدتی است موفق به گذر از آن نشده است. در صورتی که قیمت موفق به شکست این سطح و قرار گرفتن پایین تر از آن شود،‌ انتظار نزول قیمت تا سطح EMA200 (میانگین قیمت در ۲۰۰ روز) را خواهیم داشت.
سطح ۱۴۸۰ نیز مقاومت زیادی در برابر قیمت ایجاد کرده است که احتمال شکست و ادامه صعود قیمت در آن بسیار اندک خواهد بود. در صورتی که قیمت موفق به گذر از این سطح شود انتظار ادامه صعود تا سطح ۱۵۰۰ را خواهیم داشت.
در حال حاضر قیمت تحت تاثیر یک فشار نزولی و در کانال نزولی در حال حرکت است و انتظار شکست سطح رزیستنس کانال و ادامه صعود را در حال حاضر نداریم.
بازار طلا این روزها بسیار آسیب پذیر شده است و مذاکرات تجاری میان چین و آمریکا میتواند تاثیر زیادی بر این بازار داشته باشد و در صورت شنیدن اخبار مثبت شاهد نزول در قیمت طلا خواهیم بود.

اخبار مهم پیرامون قیمت طلا:
معاون وزیر بازرگانی چین می گوید: این کشور امیدوار است که در زودترین زمان ممکن به توافقی با ایالات متحده برسد که به نفع هر دو طرف باشد.

براساس گزارش سایت #طلا، مشاور کاخ سفید کودلاو همچنین می گوید: دونالد ترامپ بر اساس مذاکرات نسبت به تعرفه ها تصمیم گیری خواهد کرد.
وی می گوید اکنون شرایطی وجود ندارد که منجر به برهم خوردن و یا نهایی شدن توافق شود. او می گوید ترامپ از مذاکرات فعلی با چین راضی نیست. ترامپ در صورت لزوم نسبت به افزایش تعرفه ها درنگ نخواهد کرد.

شاخص های آتی سهام اروپا بطور نسبی اشاره به نزول دارند.

شاخص فیوچرزDAX #آلمان حدود ۰.۱% رشد داشته است.
شاخص آتیCAC #فرانسه حدود ۰.۱% نزول داشته اشت.
شاخص فیوچرزFTSE #انگلستان حدود ۰.۲% نزول داشته اشت.
شاخص آتیEurostoxx نیز حدود ۰.۱% نزول کرده است.

هفته اى سرنوشت ساز با رويدادهاى بسيار مهم و البته نوسانات سنگين پيش روست !
مهمترين بنيادهاى هفته جديد به ترتيب :
انتشار گزارش #تورمى #چين
انتشار گزارش توليد ناخالص #بريتانيا
انتشار گزارش تورمى #امريكا
آخرين اجلاس كميته FOMC فدرال رزرو #امريكا در سال ٢٠١٩ و تصميم #نرخ #بهره
آغاز انتخابات پارلمانى بريتانيا
اجلاس تصميم نرخ بهره بانك ملى #سوئيس
آخرين اجلاس بانك مركزى #اروپا ECB در سال ٢٠١٩ و تصميم نرخ بهره
گزارش خرده فروشى امريكا
تعيين تكليف تعرفه هاى جديد امريكا عليه چين در #جنگ_تجارى
آغاز معاملات ارزشمندترين كمپانى #جهان (آرامكو) در #بازار #سهام وال ستريت

logo-samandehi