حواله وسترن یونیون Western Union

آشنایی با Western Union :

کمپانی Western Union (وسترن یونیون) شرکتی امریکایی میباشد که در سال ۱۸۵۱ توسط Jeptha Wade با هدف انتقال سریع و بدون محدودیت پول در دنیا تاسیس شد. فعالیت این شرکت مالی، از همان ابتدا با استقبال بسیاری از جانب اکثر کشورهای دنیا مواجه شد. در حال حاضر این کمپانی بین المللی با بیش از ۳۵۰ هزار نمایندگی در ۲۴۰ کشور دنیا توانسته جای خود را بخوبی در عرصه تجارت آزاد مالی باز نماید. و این نمایندگیها تنها به یک شعبه در یک کشور محدود نمیشود و میتوانید شعب بسیار زیادی را در کشوری خاص و در نزدیکی خود بیابید. که البته بدلیل تحریم های مالی ایران ارائه این سرویس در ایران غیر ممکن میباشد. این کمپانی با بیش از ۶۱۰۰ کارمند و استقبال بی نظیر مخاطبان توانست تا در سال ۲۰۰۷ میلادی درآمد سالیانه خود را به ۴٫۹ بیلیون دلار امریکا افزایش دهد. این کمپانی بزرگ، دارای دو شعبه مرکزی یکی در ایالت کلرادو و دیگری در نیوجرسی امریکا میباشد.

طریقه ارسال حواله بصورت Western Union :

برای اینکار کافیست تا اطلاعات شناسایی فرد گیرنده نظیر شماره پاسپورت و سایر موارد تعیین شده را بهمراه مبلغ مورد نظر به دلار امریکا به ما ارسال نمائید. پس از ارسال اطلاعات مربوطه، کدی امنیتی را طرف Western Union به شما ارسال میکنیم. و سپس فرد مورد نظر با در دست داشتن گذرنامه (پاسپورت) خود و با مراجعه به نزدیکترین شعبه Western Union و ارائه کد امنیتی مورد نظر میتواند به سادگی پول خود را دریافت نماید. دقت کنید که تمام این مراحل همانند DHL Service بصورت آنلاین از طریق اینترنت، توسط مشتری قابل پیگیری (استلام) میباشد. و به این ترتیب جای هیچگونه شبهه ای نخواهد بود و تمام مدارک بصورت آنلاین در سایت Western Union قابل استناد میباشد. ضمنا ارائه شماره پاسپورت در این سرویس باعث شده است که از مبادلات غیرقانونی به حد چشمگیری جلوگیری شود. شماره پاسپورت قبل از شروع تراکنش استلام خواهد شد.

سوالاتی که معمولا پرسش میشوند

فرق ارسال پول از طریق Western Union با ارسال پول از طریق بانکی (Wire) چیست ؟ این دو مزایا و معایبی دارند. به این صورت که: ارسال پول از طریق Western Union محدودیت مقداری ندارد. و همینطور ارسال از این طریق بسیار بسیار سریعتر از حالت بانکی بوده و به این ترتیب پول ارسالی مشمول قوانین دست و پاگیر بانکهای رابط نخواهد شد و مستقیما و بدون هیچ دردسری به مشتری ارسال خواهد شد. تنها عیبی که این سرویس نسبت به سرویس ارسال بانکی دارد گرانتر بودن آن هست. به این صورت که برای ارسال هر ۱۰۰۰ دلار مشتری باید حدود ۶۰ دلار بر مبلغ مورد نظر اضافه نماید. ولی در حالت ارسال بانکی، این هزینه به ۱۰ دلار کاهش خواهد یافت که بستگی به بانک مقصد دارد. ولی در کل اگر در ارسال پول عجله دارید و یا از عدم ارسال آن بدست گیرنده واهمه دارید، ما Western Union را به شما پیشنهاد میکنیم.

چرا هزینه ارسال پول بوسیله Western Union گرانتر است؟ برای اینکه ارسال از این طریق، امن تر ، بسیار بسیار سریعتر و نامحدودتر از ارسال بصورت بانکی (Wire) میباشند.

حداکثر تا چه مقدار میتوانید در روز برای ما ارسال کنید؟ با توجه به قوانین Western Union حداکثر تا روزی ۲۵۰۰ دلار امریکا میتوانیم ارسال کنیم.

من خیلی برای اجرای اینکار عجله دارم، آیا امکان انجام لحظه ای اینکار بلافاصله پس از پرداخت من میباشد؟ همانطوری که در توضیحات گفته شد، ارسال پول بوسیله این سرویس لحظه ای و بسیار سریع میباشد، ولی با توجه به اینکه ما مشتریان دیگری هم داریم و احترام به نوبت از قوانین ماست. ممکن است در صورت بالا بودن تعداد سفارشات و یا تداخل با تعطیلات رسمی، اجرای پرداخت شما به تاخیر بیوفتد. ولی از نظر سرعت ارسال، تنها یک ثانیه پس از خاتمه عملیات ارسال ما، شما میتوانید به راحتی مبلغ خود را در هر کشوری که بخواهید (کشورهای تحریم نشده) دریافت نمائید.

آیا ارسال شماره پاسپورت گیرنده ضروری است؟ بله، کمپانی Western Union برای جلوگیری از پولشویی، شماره پاسپورت گیرنده را الزامی کرده است. و همینطور اطلاعات شما نظیر IP و اسم و سایر موارد توسط ما بصورت خودکار بایگانی خواهد شد. تا در مواقع لزوم اطلاعات مورد نظر برای پیگیری های قضایی به مراجع مربوطه ارسال شود.

 

logo-samandehi