حرکت متفاوت بازیگران دلار در بازار

به گزارش اکوایران، قیمت دلار و سکه در روز شنبه نوسان زیادی نداشت و بازار در وضعیت رنج به سر می‌برد. معامله‌گران می‌گویند بازیگران بزرگ که به نهنگ‌ها معروف هستند دست از خرید و فروش کشیده‌اند، بازیگران کوچک هم که به ماهی‌ها شهرت دارند، باوجود اینکه خریدار هستند اما جان اثرگذاری ندارند.

درمورد روند دلار اکثر فعالان بازار اعتقاد دارند پایین رفتن قیمت احتیاج به خبر مثبت دارد، بالا رفتن هم نیاز به تقاضای عمده، که فعلا از هیچکدام در بازار خبری نیست.

وقتی فروش ربع سکه در مرکز مبادله شروع شد یکسری‌ها انتظار داشتند با توجه به گپ مثبت بین نرخ رسمی و بازار، عرضه ربع در بازار زیاد شود. اما هنوز از افزایش عرضه ربع‌سکه در بازار خبری نیست. در بازار خیلی‌ها هم پیگیر هستند ببینند عرضه ربع‌سکه زیاد شده یا نه.

معامله‌گران در سال جدید شروع به محاسبه قیمت دلاری انواع سکه کردند. محاسبات آن‌ها نشان می‌دهد قیمت دلار نهفته شده در سکه ۶۷ هزار، نیم‌سکه ۸۰ هزار و ربع‌سکه ۱۰۰ هزار تومان است. البته منتقدان تاکید دارند این قیمت‌ها به منزله ارزش دلار نیست، نشان‌دهنده حباب سکه است.

با این حال این قیمت‌ها نشان می‌دهد سیاست‌گذار اگر نوسان در بازار را مدیریت نکند یکسری انتظارات این‌چنینی در قیمت‌ها پنهان است.

logo-samandehi