حباب سکه و طلا منفی شد

در هفته گذشته نوسانات بسیار زیادی در #بازار جهانی #طلا به ثبت رسید که به طور میانگین اونس جهانی نوسان ۳۲ دلاری را طی یک هفته به ثبت رساند.

به گزارش بنکر، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با وضعیت بازار طلا و سکه در هفته گذشته می‌گوید: در کنار نوسان اونس جهانی قیمت ارز به ویژه #دلار رشد جزئی داشت که این دو عامل بر قیمت #طلا و #سکه تاثیرگذار بود و عاملی شد تا قیمت سکه که به کمتر از چهار میلیون تومان رسیده بود، با رشد ۴۰ هزار تومانی به چهار میلیون و ۳۵ هزار تومان برسد.

محمد کشتی‌آرای ادامه داد: با توجه به میزان نوسان طلای جهانی و دلار، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی باید بیش از این رشد می‌کرد اما در پی رکود بازار و کاهش تقاضا قیمت‌ها آنچنان رشد نداشته است.
کشتی‌آرای یادآور شد: حباب سکه تمام، #نیم‌سکه و طلای خام ۱۸ عیار منفی شده و با توجه به قیمت‌های جهانی، این سه قلم کالای بازار #طلا قیمت ارزان‌تری نسبت به قیمت اونس و دلار دارند.
وی در انتها پیش‌بینی کرد تا پایان ماه صفر میزان تقاضا روند نزولی به خود بگیرد و با توجه به معاملات فصلی بازار نفت، بازار جهانی طلا دچار نوسان شود.
بر این اساس قیمت سکه طرح جدید در معاملات روز پنجشنبه هفته گذشته به چهار میلیون و ۲۵ هزار تومان رسید. همچنین سکه طرح قدیم در آخرین روز کاری هفته گذشته چهار میلیون تومان، نیم‌سکه دو میلیون و ۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، سکه یک گرمی ۸۳۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۹ هزار و ۲۹۷ تومان است.
logo-samandehi