جهش قیمت طلا در بازار جهانی

میزان نوشت: در حالی که به دلیل کاهش ارزش دلار و افزایش تردیدها در مورد برنامه رشد اقتصادی دولت ترامپ، سرمایه گذاران گریزان از ریسک پذیری، سرمایه های خود را از بازار بورس خارج کرده اند و به دنبال بازاری امن برای سرمایه گذاری هستند، قیمت طلا امروز افزایش یافت.

 به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۲۴۷ دلار و ۵۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد امروز تا رقم ۱۲۴۸ دلار و ۴۷ سنت، یعنی بالاترین رقم ۳ هفته اخیر بالا رفته است.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز در رقم ۱۲۴۶ دلار و ۳۰ سنت ثابت بود.

شاخص دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، امروز به رقم ۹۹٫۷۶۱ رسید که فاصله چندانی با پایین ترین رقم ۶ هفته گذشته (۹۹٫۶۴۲) که روز سه شنبه به ثبت رسید، نداشت.

در حالی که تردیدها در مورد تردیدها در مورد برنامه رشد اقتصادی دولت ترامپ افزایش یافته و این مسئله موجب شده تا سرمایه گذاران از بازارهای پرریسک خارج شوند، امروز ارزش سهام در بازارهای آسیایی کاهش یافت.

ادوارد میر، تحلیلگر موسسه اف سی استون در این باره گفت: «به نظر می رسد که سرمایه گذاران در بازار بورس تصمیم گرفته اند بخشی از پول خود را از این بازار خارج کنند. زیرا آنها تا حدی نگران پیشرفت برنامه های اقتصادی ترامپ هستند.»

«قیمت طلا احتمالا امروز روند افزایشی را ادامه خواهد داد، زیرا افت شاخص ها در بازار بورس در روز سه شنبه قابل توجه بود و این احتمالا در روز چهارشنبه تاثیری منفی در بازارهای بین المللی خواهد داشت.»

پس از اتخاذ موضعی محتاطانه از سوی فدرال رزرو آمریکا در مورد افزایش نرخ بهره، قیمت فلز زرد از چهارشنبه گذشته تاکنون، حدود ۵۰ دلار افزایش یافته است.

logo-samandehi