جف بزوس در یک ربع ۱۳ میلیارد دلار پولدارتر شد!

ثروتمندترین فرد جهان حدود ۱۳۰ میلیارد #دلار ثروت دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از #بلومبرگ، بنیان گذار و #مدیرعامل شرکت #آمازون بار دیگر با قدرت به صدر فهرست #ثروتمندترین افراد جهان بازگشت. در پایان معاملات هفتگی #بورس #نیویورک ارزش #سهام گروه آمازون به لطف گزارش بسیار خوب این شرکت از وضعیت سودآوری در سه ماهه پایانی سال قبل ۱۲ درصد جهش کرد و به ۲۱۰۰ دلار در هر سهم رسید. این افزایش محسوس باعث شد تا تنها در طول ۱۵ دقیقه ثروت جف بزوس ۱۳.۲ میلیارد دلار افزایش پیدا کند و وی با ۱۲۹.۵ میلیارد دلار به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود.

بزوس ۵۶ ساله حتی با وجود مجبور شدن به واگذاری بخشی از سهام شرکت‌آمازون به همسر سابقش، بزرگ‌ترین سهامدار شرکت آمازون با ۱۲ درصد کل سهام باقی مانده است. او علاوه بر آمازون مالک شرکت فضایی “بلو اورجین است که ارزش سهام آن در #بازار حدود ۶.۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود. در حال حاضر آمازون یکی از پنج شرکتی در جهان است که بالای یک تریلیون دلار ارزش دارند.

مک کینزی بزوس، همسر سابق که مالک چهار درصد کل سهام آمازون است اکنون با ۳۷.۱ میلیارد دلار به عنوان بیست و چهارمین فرد ثروتمند در جهان محسوب می شود. وی اخیرا بخشی از سهام در اختیار خود را فروخته بود.

بزوس تنها فردی نبود که توانست با وجود ریزش سنگین شاخص های بورسی در وال استریت سود خوبی به دست آورد. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا نیز به لطف افزایش سهام این نماد ۲.۳ میلیارد دلار ثروتمندتر شد. از سوی دیگر اما پس از رشد ضعیف سودآوری #شرکت #فیس‌بوک در سه ماهه پایانی سال، ارزش ثروت مارک زاکربرگ، مدیرعامل #فیس_بوک حدود چهار میلیارد دلار کاهش پیدا کرد. اخیرا فیس بوک در راه اندازی ارز دیجیتالی خود موسوم به “لیبرا” با مخالفت‌های شدیدتری در داخل آمریکا و اروپا مواجه شده و همین مساله باعث کاهش تمایل معامله گران به #خرید #سهام این شرکت شده است.

logo-samandehi