ثبت بدترین ماه بیت کوین از سال ۲۰۱۱

پیتر شیف (Peter Schiff)، مدیرعامل یورو پاسیفیک کپیتال (Euro Pacific Capital) و از سرمایه گذاران بزرگ طلا، در توییتر خود از سقوط عظیم بیت کوین در ماه مه ابراز تأسف کرده و به صعود طلا اشاره نموده است.

او برداشت نزولی خود را به اشتراک گذاشته است که از نظر وی سقوط کنونی بیت کوین تا حدود ۳۵,۰۰۰ دلار خواهد بود.

پیتر شیف در توئیت خود با افتخار نوشت که طلا در ماه مه توانست بالاتر از سطح ۱,۹۰۰ دلار بسته شود، بنابراین رشد ۷.۵ درصدی را نشان می دهد.

او در مورد بیت کوین نوشت که این بدترین ماه برای بیت کوین در ده سال اخیر بوده است. وی اظهار داشت که پادشاه کریپتو نتوانست از سطح ۴۲,۰۰۰ دلار عبور کند و موفق به نگه داشتن ۴۰,۰۰۰ دلار نشد.

بیت کوین در زمان نگارش این خبر در سطوح بالاتر از حمایت ۳۰,۰۰۰ دلاری (معادل حدود ۳۴,۸۰۰ دلار) معامله می شود.

علاوه بر این و همان طور که قبلا توسط یوتودی گزارش شده بود، اسکات مینرد (Scott Minerd)، مدیر ارشد صندوق سرمایه گذاری گوگنهایم (Guggenheim) هشدار داد که سرمایه گذاران باید برای نوسانات بیت کوین در تعطیلات آخر هفته آماده باشند و نرخ سرمایه گذاری بیت کوین کاهش یافته است.

در مورد تعطیلات آخر هفته، شیف افزود که “روز یادبود ممکن است مفهوم دیگری در کریپتو داشته باشد”.

آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، مبلغ برجسته بیت کوین و سرمایه گذار VC با ارائه برخی از آمارهای صعودی بیت کوین واکنش نشان داد و گفت که بیت کوین در سال گذشته ۲۶۹ درصد و طلا فقط ۱۰ درصد رشد داشته است.

شیف نیز به این واکنش پاسخ داد و گفت که ممکن است روند صعودی بیت کوین تمام شود.

اگر طبق پیش بینی قطعی شیف، پادشاه کریپتو در سال جاری همچنان رو به سقوط باشد، این رمزارز ممکن است در یک زمستان کریپتو فرو رود که بسیار “طولانی تر و سردتر” از آنچه در سال ۲۰۱۸ بود، باشد.

وی گفت: “اما از کجا می دانید که روند صعودی بیت کوین تمام نشده است؟ بیت کوین می تواند به راحتی سال ۲۰۲۱ را با ضرر به پایان برساند و حتی در زمستانی سردتر و طولانی تر از زمستانی که در سال ۲۰۱۸ تجربه کرده است، به سر ببرد. “

logo-samandehi