تولید کوچکترین سکه جهان در سوئیس

ضرابخانه کشور #سوئیس در روز پنجشنبه اعلام نمود که کوچکترین #سکه #جهان را تولید نموده است. این سکه یک چهارم #فرانکی، تنها ۲٫۹۶ میلیمتر اندازه دارد و وزن آن از یک گرم کمتر می باشد. اگر بخواهیم اندازه آن را ملموس تر جلوه دهیم، می توانیم بگوییم که از سر یک چوب کبریت کوچکتر است.

به گزارش بنکر، آنچه #ضرابخانه سوئیس به آن اعتقاد دارد این است که دقت و کیفیت در کارهای کوچک بیشتر به چشم می آیند. و در خصوص تولید این سکه باید گفت که نهایت دقت و کیفیت در تولید آن بکار رفته است.

ضرابخانه کشور سوئیس در روز پنجشنبه اعلام نمود که کوچکترین سکه جهان را تولید نموده است. این سکه یک چهارم فرانکی، تنها ۲٫۹۶ میلیمتر اندازه دارد و وزن آن از یک گرم کمتر می باشد. اگر بخواهیم اندازه آن را ملموس تر جلوه دهیم، می توانیم بگوییم که از سر یک چوب کبریت کوچکتر است.

این شرکت در نشست خبری مربوط به این رویداد اعلام نمود: “ضرابخانه سوئیس قصد داشت تا با این کار محدودیت های تکنولوژیک را عقب براند و به دستاوردی بی مانند دست یابد.”

این سکه آنقدر کوچک است که تصویر روی آن با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست. و برای مشاهده دقیق آن به ذره بین ویژه و دیگر ابزار مشاهبه نیاز است.

“ضرابخانه سوئیس شرایطی را فراهم نموده است تا ضمن وجود نور مناسب و ذره بین برای مشاهده آن، امنیت آن نیز تامین شود. ”

با کمک استفاده از یک ذره بین ویژه تصویر روی این سکه نمایان می شود. تصویری از آلبرت اینشتین که زبان خود را بیرون آورده است.

براساس گزارش سایت tala،”از ۱۸۹۵ الی ۱۹۱۴ اینشتین اساسا در سوئیس زندگی کرد و در واقع در سال ۱۹۰۰ تحصیلش را در دانشگاه ETH کنونی در شهر زوریخ به پایان رساند. در سال ۱۹۰۱ شهروندی سوئیس را دریافت نمود و در سال ۱۹۰۲ به عنوان کارشناس فنی در دفتر اختراعات در شهر برن استخدام شد.”

گفتنی است که بزرگترین سکه جهان نیز توسط ضرابخانه سوئیس تولید شده است. وزن آن یک تن و ارزشش برابر با ۵۰ میلیون #دلار #آمریکا می باشد.

logo-samandehi