تهدید مجازی برای بازار ارز

درحالی که بازار ارز این روزها در کانال ۱۱هزارتومان ثبات یافته است و #نوسانات آن طی یک ماه گذشته اغلب روندی نزولی به خود گرفته اما این آرامش با تیرهای فتنه فضای مجازی هر لحظه می تواند دستخوش تحولات ناخوشایندی شود.

به گزارش بنکر، گرچه مشاهدات میدانی گزارشگر ما از ثبات #قیمت #ارز در #صرافی های آزاد روی قیمت ۱۱هزار و ۴۵۰ تومان برای فروش و ۱۱هزار و ۳۵۰ تومان برای خرید حکایت می کند اما برخی کانال های تلگرامی و فضای #مجازی قیمت‌ها را به صورت لحظه ای دستکاری می کنند و روند صعودی به آن می دهند.

گزارشگر ما در مراجعه به یکی از این دلالان در خیابان جمهوری اسلامی درحالی که تابلوی #صرافی های آزاد رقم ۱۱هزار و ۴۵۰ تومان را برای فروش ارز در حوالی ظهر دیروز نشان می داد ، سه هزار #دلار مطالبه کرد و قیمت آن را جویا شد. این دلال با مراجعه به کانال #تلگرامی که به نام یکی از مراکز #فروش #سکه و #ارز در #تهران فعالیت می کند و ظاهرا چند هزار عضو دارد، قیمت ارز را برای فروش ۱۱هزار و ۵۵۰ تومان اعلام کرد.

وی با نشان دادن ارقام مندرج دراین کانال مدعی شد که سه دقیقه قبل روی این کانال قیمت ۱۱هزار و ۵۳۰ تومان برای هر دلار قید شده بود و از آن جا که قیمت ها لحظه ای است، اکنون #ارز آزاد با #قیمت ۱۱هزار و۵۵۰ #تومان موجود است.

logo-samandehi