تقویت دلار در برابر ۶ ارز اصلی

شاخص بورس آسیا در بازار معاملات روز سه شنبه با آرام شدن تنش سیاسی میان واشنگتن و پیونگ یانگ روند افزایشی به خود گرفت؛ ضمن اینکه دلار هم در برابر ۶ سبد اصلی ارز جهان تقویت شد.

به گزارش بانکداران ۲۴ ، به نقل از رویترز،شاخص سهام بورس کشورهای آسیایی در روز سه شنبه با افزایش روبرو شد؛ ضمن اینکه ارزش دلار هم تقویت شد. این در حالی است که سیگنال های بازار حاکی از کاهش تنش میان کره شمالی و آمریکا دارد و ظاهرا رهبر کره شمالی برنامه حمله موشکی به پایگاه آمریکا در جزیره «گوام» را به تاخیر انداخته است.
همچنین میانگین شاخص بورس آسیا-اقیانوسیه در خارج از ژاپن ۷ دهم درصد روند صعودی گرفت و بورس استرالیا هم با ۷ دهم درصد افزایش روبرو شد. البته بورس کره جنوبی به دلیل تعطیلات، بسته بود.
در همین حال بورس «نیکی» ژاپن با یک جهش ۱.۳ درصدی شروع به کار کرد؛ درست یک روز بعداز روند نزولی یک درصد ی این بورس که در ۳ ماه و نیم اخیر بی سابقه گزارش شده بود.
در بازار جهانی ارز هم، هر دلار آمریکا با ۵ دهم درصد افزایش در برابر «ین» ژاپن به ۱۱۰.۱۷ «ین» رسید و هر یورو هم با ۵ درصد افزایش در برابر پول ژاپن به ۱۲۹.۸۰ «ین» رسید.
هر یورو هم در مقابل دلار بدون تغییر در برابر ۱.۱۷۸۴ دلار معامله شد؛ اما میانگین شاخص دلار در مقابل ۶ سبد اصلی ارز جهان با یک دهم درصد افزایش به ۹۳.۴۸۰ واحد رسید.
به نوشته ایبِنا ،همچنین اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا با ۲.۲۳۴ درصد سیر افزایشی به بالا آمدن شاخص دلار کمک بسزایی کرد. قیمت منطقه ای طلا هم با ۵ دهم درصد کاهش به یکهزار و ۲۷۵ دلار و ۶۲ سنت در هر اونس رسید و به روند کاهشی خود که از دیروز آغاز شده، ادامه داد.

logo-samandehi