تخلیه شوک های سیاسی از بازار ارز

رییس کل بانک #مرکزی در یک پست اینستاگرامی با اشاره به رویدادهای چند روز اخیر، نوشت: در چند روز اخیر بی رحمی و چهره وحشتناک #آمریکا بیش از پیش خود را نشان داد، ولی همزمان ثابت کرد که مقاومت و دلیری ملت ایران، توطئه همه‌جانبه و فشار حداکثری واشنگتن را به شکست کشیده است.

به گزارش بنکر، عبدالناصر #همتی تاکید کرد که ادعای افزایش تحریم‌ها نیز یک طبل توخالی است که حتی خودشان نیز باور ندارند و نشانه مهمی است از اینکه آنچه که تاکنون کرده اند با شکست مواجه شده است.
رییس کل بانک مرکزی در ادامه این پست اینستاگرامی تاکید کرد: بانک مرکزی در خط مقدم جبهه مقاومت #اقتصادی با کمک دولت و سایر ارکان نظام شرایط را به گونه‌ای مدیریت کرده است که خنثی شدن تلاش‌های #آمریکا در فشار حداکثری گواه آن است.
همتی تصریح کرد: بانک مرکزی با قدرت بیشتر و با تدبیر لازم تلاش خود را برای خنثی سازی هرگونه تلاش برای بی ثباتی بازارها خواهد کرد، اطمینان دارم مدیریت علمی و دقیق #بازارها تاکنون موفق بوده و لذا با قوت ادامه پیدا خواهد کرد. #بانک #مرکزی سیاست‌های #پولی و #ارزی مورد نظر خود را برای کمک به رشد اقتصادی و کنترل #تورم در ادامه سال جاری و سال آینده عملیاتی می‌کند.
رییس بانک مرکزی ادامه داد: لایحه بودجه ابزارهای مناسبی را برای تحقق این اهداف پیش‌بینی کرده است و این اقدامات کمک لازم به کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی را خواهد کرد، همانگونه که قبلا اعلام کردم، بازار ارز همچنان با آرامش به تخلیه شوک های سیاسی خود ادامه می دهد و مردم عزیز نیز دریافتند که نباید اجازه سود جویی به فرصت طلبان در این بازار بدهند و دارایی خود را در معرض ریسک آن قرار دهند.
#ترامپ چهارشنبه شب در نخستین نطق رسانه‌ای خود پس از “سیلی” جمهوری اسلامی ایران در پی اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس ایران و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی #عراق، گفت: آمریکایی ها باید شاکر باشند که در حمله هوایی #ایران هیچ سرباز آمریکایی آسیب ندیده است.
وی همچنین تهدید کرد، بلافاصله تحریم‌های بیشتری علیه #ایران اعمال خواهد شد و این تحریم‌ها تا زمانی که ایران رفتار خود را تغییر ندهد پا برجا خواهد بود.

logo-samandehi