تحلیل کیتکو از قیمت طلا در پایان سال ۲۰۱۶

تازه ترین تحلیل کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که سرمایه گذاران بین المللی منتظر تحولات بازار طلا در هفته پایانی مبادلات سال ۲۰۱۶ میلادی هستند تا در خصوص سرمایه گذاری در این بازار تصمیم گیری کنند.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز،بر اساس این گزارش با نزدیک به تعطیلات سال جدید میلادی و ایام کریسمس میزان مبادلات در بازارهای بین المللی با افت زیادی روبرو خواهد شد و سرمایه گذاران منتظر آخرین تغییر و تحولات در بازارهای جهانی در هفته آخر ۲۰۱۶ میلادی هستند.
قیمت جهانی نقره نیز در هفته گذشته بیش از ۳ درصد کاهش داشته است. تحلیلگران اقتصادی امیدوارند که قیمت طلا بتواند طی هفته آینده نیز سطح قیمتی فعلی را حفظ کند و با افت بیشتری روبرو نشود. در این صورت قیمت طلا برای نخستین بار از سال ۲۰۱۲ میلادی با افزایش نسبی روبرو خواهد شد. قیمت طلا در ۳ سال گذشته به طور متوالی با کاهش روبرو شده است.
قیمت این فلز زرد در شش ماه نخست امسال نیز تحت تاثیر نگرانی های سیاسی و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با افزایش چشمگیری روبرو شد ولی در ماه های اخیر به خصوص پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری با کاهش شدیدی روبرو شده است.
آدام باتون تحلیلگر ارشد موسسه فارکس لایو تاکید کرد: افزایش قیمت طلا در سال ۲۰۱۶ یک پیروزی بزرگ خواهد بود. قیمت طلا در سطح کنونی ۷ درصد از ابتدای امسال تاکنون رشد داشته است.
البته این تحلیلگر اقتصادی بر این باور است که قیمت طلا احتمالا طی ماه های آینده با افت بیشتری روبرو خواهد شد و تا سطح ۱۰۷۵ تا ۱۰۵۰ دلاری کاهش خواهد یافت. در صورتی که قیمت طلا تا این سطح کاهش یابد، بهترین فرصت برای خرید فراهم خواهد شد.
بیل باروش کارشناس ارشد اقتصادی موسسه آی آی تریدر نیز گفت: گمانه زنی های مربوط به بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا و فشار ناشی از فروش ذخایر طلا موجب خواهد شد تا قیمت این فلز زرد در کوتاه مدت با افت بیشتری روبرو شود.
وی افزود: سطح حمایتی قیمت طلا در هفته آینده ۱۱۲۸ تا ۱۱۲۴ دلار در هر اونس خواهد بود.
به نوشته سایت طلا ، بسیاری از تحلیلگران نیز معتقدند که سطح حمایتی قیمت طلا در روزهای آینده ۱۱۲۵ دلار است و اگر این سطح حساس شکسته شود قیمت طلا با افت شدیدی روبرو خواهد شد.
سطح مقاومتی قیمت طلا نیز ۱۱۳۴ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۱۷۳ دلار افزایش می یابد.

logo-samandehi