تحلیل طلا بعد از استیضاح ترامپ

روز گذشته قیمت #طلا نزول داشت اما پس از رسیدن به ترندلاین صعودی کوتاه مدت موفق به گذر از آن نشده و به سمت بالا بازگشت و شروع به نوسان زیر سطح EMA50(میانگین قیمت ۵۰ روز) نمود.

 

به گزارش بنکر، سطح EMA50 و سطوح بالاتر از آن همچنان مقاومت زیادی در برابر قیمت داشته و قیمت موفق به گذر از این سطح نشده است. اخبار و تیترهای خبری در خصوص #دلار و #اقتصاد #آمریکا میتواند منجر به حرکت قیمت طلا و ورود به روند قیمتی گردد.
به نظر میرسد قیمت بین سطوح رزیستنس EMA50 و کانال نزولی از یک سو و ساپورت کلیدی ۱۴۵۰ از سوی دیگر گیر افتاده باشد.
با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات سال نو میلادی نوسانات در بازارهای مالی کم شده است. برای دوره های پیش رو در صورت قرار گرفتن قیمت بالاتر از سطح EMA50 و پس از آن رزیستنس کانال نزول انتظار ادامه صعود قیمت تا ۱۵۰۰ را خواهیم داشت و در صورت قرار گرفتن قیمت بالاتر از سطح ۱۵۰۰ شاهد صعود تا ۱۵۲۰ خواهیم بود.
استیضاح #دونالد #ترامپ به تایید کمیته قضایی کنگره رسید که این میتواند منجر به نوساناتی در #قیمت #یورو و متعاقبا طلا و دارایی های امن گردد.

 

واکنش ترامپ به تصویب طرح استیضاحش:

رئیس جمهور آمریکا در صفحه توییترش پوستری از خود منتشر کرد که روی آن احتمالا خطاب به مردم #آمریکا نوشته شده: «واقعیت این است که آنها به دنبال من نیستند، آنها دنبال شما هستند. من فقط سر راهشان هستم.»

ترامپ اکنون سومین رئیس‌جمهور تاریخ #آمریکاست که استیضاح می‌شود.

«سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ است. این طرح اکنون برای رسیدگی نهایی به مجلس سنا ارجاع می شود.

براساس گزارش سایت tala فدرال رزرو آمريكا از ماه آگوست اجراى  ترازنامه كوچكسازى فدرال رزرو را متوقف كرد و شروع به خريد اوراق قرضه خزانه دارى امريكا كرده تا از وقوع ركود بالقوه جلوه گيرى كند و منجر به تحرك بازار شود و تا امروز ، حجم اين خريدها افزايش مكرر يافته و قرار است از فصل دوم سال جديد افزايش محسوسى رخ دهد.

فدرال رزرو دوست ندارد اسم اين اقدام را QE (انقباض نقدينگى) بناميم هرچند نام آن اهميتى ندارد.

اما به مرور زمان با افزايش حجم خريدهاى فدرال رزرو در #بازار اوراق ، شاخص دلار$ #USD راهى جز تضعيف ندارد!

در حال حاضر حجم خريدهاى فدرال رزرو فارغ از بازار REPO به حدود ۴۰۰ ميليارد$ رسيده است و #ترامپ خواستار افزايش سريعتر آن است!

بوريس جانسون نخست وزير #بريتانيا قرار است از طرح كاهش ضريب مالياتى براى مشاغل كوچك اين كشور رونمايى كند!

اين اولين تغيير بنيادين در قوانين مالياتى #بريتانيا در آستانه خروج از اتحاديه #اروپاست!

logo-samandehi