تحلیلگران اقتصادی از آینده طلا می‌گویند

در حالی که هنوز برخی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده امیدوار هستند، تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش بیشتری روبرو می شود.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از کیتکونیوز،در نظرسنجی این هفته ۱۹ کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد ۷ نفر معادل ۳۷ درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند، ۹ نفر معادل ۴۷ درصد پیش بینی کردند که قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش روبرو خواهد شد و ۳ نفر معادل ۱۶ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد کرد.
در نظرسنجی از سرمایه گذاران بین المللی نیز ۱۵۷۰ نفر شرکت کردند که از این تعداد نیز ۷۵۶ نفر معادل ۴۸ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد داشت. ۶۳۹ نفر معادل ۴۱ درصد نیز به افزایش قیمت طلا رای دادند و ۱۷۵ نفر معادل ۱۱ درصد نیز گفتند قیمت طلا در هفته آینده بدون تغییر خواهد بود.
در نظرسنجی هفته گذشته کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی پیش بینی کرده بودند که قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد ولی قیمت طلا در هفته ای که گذشت بیش از ۳ درصد کاهش داشته است.
از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون ۶۹ درصد پیش بینی های تحلیلگران اقتصادی و ۵۶ درصد پیش بینی های سرمایه گذاران بین المللی درباره قیمت طلا درست بوده است.
سین لاسک تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره گفت: به نظر من قیمت طلا در روزهای آینده تا سطح ۱۲۱۰ تا ۱۲۰۰ دلاری کاهش خواهد یافت.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، افزایش شاخص سهام و کاهش نگرانی های سیاسی تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته و این روند طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.
به نوشته  طلا،تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری سی ام سی مارکتس نیز اعلام کردند که سطح حمایتی بعدی برای قیمت طلا ۱۲۲۰ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد تا ۱۲۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.
تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست ماه آینده به بیش از ۸۳ درصد رسیده است. گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و تقویت ارزش دلار می تواند فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کند.

logo-samandehi