تازه ترین پیش بینی از تحولات بازار طلا

موسسه سرمایه گذاری تی دی اس در گزارشی تحلیلی به بررسی تحولات بازار طلا پرداخت و نوشت: شک و تردیدهای مربوط به سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا و ابهامات مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا طی ماه های آینده، می تواند موجب افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت شود.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز،بر اساس این گزارش تحلیلگران تی دی اس تاکید کردند: ابهامات زیادی درباره سیاست های پولی فدرال رزرو در سال ۲۰۱۸ میلادی وجود دارد و این عامل می تواند موجب تقویت بیشتر قیمت طلا شود.
این موسسه سرمایه گذاری افزود: قیمت طلا می تواند در کوتاه مدت تا سطح ۱۲۷۰ و ۱۲۷۵ دلار در هر اونس افزایش یابد. به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا برای اتخاذ سیاست های پولی سختگیرانه و افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ میلادی چندان مصمم نیست و این مساله می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت طلا شود.
انتشار گزارش های مربوط به ارتباط تیم ترامپ با روسیه در رقابت های انتخاباتی ۲۰۱۶ میلادی می تواند شانس کاخ سفید برای تصویب برنامه ها و سیاست های مالی و اقتصادی در کنگره را با تهدید جدی روبرو کند.
ترامپ با چالش جدی بر سر پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری روبرو شده است. رئیس جمهور آمریکا مجبور شده است تا جیمز کومی رئیس اف بی آی را برکنار کند که این اقدام با انتقادات شدیدی روبرو شده است. برخی منابع آگاه خبر می دهند که ترامپ اطلاعات و اسناد محرمانه دولت آمریکا را با روس ها به اشتراک گذاشته است.
بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس تاکید کرد: گرچه استیضاح ترامپ بعید به نظر  می رسد ولی کنگره و سنا در چنین شرایطی تمایل چندانی برای تصویب برنامه ها و سیاست های مالی و اقتصادی ترامپ ندارند.
به نوشته طلا،برخی تحلیلگران بر این باورند که تنش های سیاسی آمریکا موجب تقویت قیمت طلا خواهد شد. به نظر می رسد احتمال افت قیمت طلا تا سطح ۱۲۴۵ دلار در هر اونس وجود دارد و سپس بار دیگر روند صعودی قیمت طلا از سر گرفته می شود.

logo-samandehi