بی محلی دلار به اخبار مثبت سیاسی

با وجود انتشار خبرهای مثبت سیاسی درباره احتمال احیای مذاکرات برجام، بازار ارز بی‌توجه از کنار این اخبار گذشت و تغییر آنچنانی در قیمت‌ها نداشت. با این حال، برخی معامله‌گران در بازار ارز معتقدند که در صورت احیای مذاکرات، بازار ارز مسیری تازه به خود خواهد گرفت.

روز گذشته خبر مهمی منتشر که حکایت از صدور مجوز مستقیم میان تهران و واشنگتن داشت. در این خبر آمده است: «امواج مدیا به نقل از منابع آگاه خود در تهران ادعا کرده که مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران اجازه ورود به گفت‌وگوهای مستقیم با ایالات متحده را دریافت کرده‌اند. این مسئله می‌تواند نقطه عطفی برای مناقشه بر سر برنامه هسته‌ای ایران باشد.»

همچنین حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه از ابتکار ژاپن برای احیای توافق هسته‌ای خبر داد. او گفت: «ژاپن ابتکاری را برای از سرگیری مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ ارائه داده است.»

روند قیمت‌ها در بازار ارز
بررسی‌ها از بازار ارز طی ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد که قیمت دلار با کاهش ۱۰۰ تومانی به قیمت ۴۹ هزار و ۳۵۰ تومان معامله شد.

همچنین روز گذشته قیمت دلار در بازارهای همسایه با کاهش قیمت دلار تهران همراه شد. دلار هرات با قیمت ۴۹ هزار و ۲۹۰ تومان معامله شد و کاهش ۱۱۰ تومانی داشت. قیمت دلار سلیمانیه هم ۴۹ هزار ۲۰۰ تومان شد و افت ۱۳۰ تومانی داشت.

logo-samandehi