بیت‌کوین در بورس شیکاگو عرضه شد

بیت‌کوین در بورس کالای شیکاگو عرضه شده که باعث شده تا استقبال شدید سرمایه‌گذاران و افزایش قیمت بیت کوین را به دنبال داشته باشد.

برای نخسیت بار پول دیجیتال بیت‌کوین در بورس کالای شیکاگو به صورت رسمی عرضه شد و باعث شد تا قیمت این ارز دیجیتال به بیش از ۱۷ هزار دلار افزایش پیدا کند. هم‌اکنون با عرضه بیت‌کوین در یک بورس بزرگ و جهانی، امکان دسترسی سرمایه گذاران در ابعاد بزرگ به بیت‌کوین به عنوان مطرح‌ترین پول دیجیتال دنیا مطرح شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش قیمت بیت‌کوین در بازار جهانی استقبال زیاد سرمایه گذاران را به دنبال داشته است که همین مسئله باعث شده تا بسیاری از کشورها به سوی قانون‌گذاری بیت‌کوین و شناخت بهتر این پول دیجیتالی بروند. این در حالی است که پدید آورندگان پول دیجیتال بیت‌کوین همواره تمایلی به وضع قوانینی برای بیت‌کوین نداشته‌اند.

شایان ذکر است؛ قیمت بیت‌کوین در سه ماه اخیر ۳ برابر شده است و در چند روز گذشته افزایش قیمت بسیار زیادی را تجربه کرده است.

همین مسئله واکنش جان تیلور، رییس موسسه تحقیقاتی تیلور گلوبال ویژن نیویورک را در پی داشته است. این کارشناس معتقد است که افزایش قیمت سریع بیت‌کوین باید پدید آورندگان این پول دیجیتال را وحشت زده کند چرا که تمرکز بر روی بیت‌کوین و افزایش قیمت شدید آن از سوی دولت‌ها ایجاد شده است که می‌تواند به قانونی شدن آن و از بین رفتن دیر یا زود آزادی این ارز خاتمه پیدا کند.

جان تیلور درباره قیمت بیت‌کوین اعتقاد دارد که بیت‌کوین هنوز به سقف قیمت خود نرسیده است اما زمانی که به سقف قیمت خود برسد، دچار سقوط قیمت می‌شود.

logo-samandehi