به بورس امیدوار باشیم؟

بازار سهام امروز (دوشنبه) در نیم ساعت اولیه شروع معاملات حدود ۲٫۵ درصد رشد داشت و با صف‌های خرید طولانی شروع به کار کرد اما پس از گذشت یک ساعت از شروع، بازار عقبگرد کرد.اقتصاد

محمد خبری‌زاد با بیان اینکه اتفاقات امروز قابل پیش‌بینی بود، گفت: بعضی‌ها به قصد نوسان‌گیری سهام خریده بودند و امروز فروش کردند.

وی افزود: روند معاملات امیدوارکننده است، سهامداران از بازار حمایت می‌کنند و سهم‌ها به نوعی متعادل می‌مانند که نظر من کار درست هم همین است که سهم‌ها کمی دست به‌دست شود و حجم بگیرد و بعد از اینکه اطمینان به بازار بازگشت سیر صعودی را پیش بگیرد. اما اینکه همان اول بازار روند صعودی شود این صعود به نوعی به خاطر هیجان خرید و صف خرید ایجاد شده است.

خبری‌زاد در ادامه خطاب به سرمایه‌گذاران، گفت: سرمایه‌گذاران باید بدانند که بازار مانند ۲ ماه قبل نیست و آنها بهتر است در خریدهای خود دقت کنند و هر سهمی را خریداری نکنند، زیرا بسیاری از سهم‌ها از لحاظ بنیادی ارزش‌شان از قیمت آنها در بازار بسیار کمتر است.

این کارشناس در پایان، بیان کرد: اتفاقات فعلی بازار سرمایه به نوعی نشان دهنده این است که سهم‌های خوب و بد دارند راهشان را از یکدیگر جدا می‌کنند. مهم‌ترین نکته بازار همان افزایش حجم بازار است تا بازار بتواند روی پای خودش جلو برود.

logo-samandehi