بازار مسکن در این منطقه همچنان داغ است

اکو ایران:یک مشاور املاک در منطقه ۲ تهران می‌گوید: در ماه جاری با مقداری افت در تعداد معاملات روبه‌رو شدیم؛ ولی در مجموع می‌توان گفت که هم‌اکنون تعداد خرید و فروش‌ها نسبت به اسفند سال گذشته بیشتر و چند برابر شده است.
در این گزارش اکوایران، به بررسی بازار معاملات مسکن در منطقه ۲ پایتخت پرداخته‌ایم.

منطقه ۲ جزو پرمعامله‌ترین مناطق تهران است که روند معاملات در نیمه اول ۶ ماهه دوم سال صعودی، و به گفته یک مشاور املاک در این منطقه، نسبت به نیمه اول سال ۵ الی ۶ برابر بوده است.

به گفته این کارشناس امور ملکی، در ماه جاری با مقداری افت در تعداد معاملات روبه‌رو شدیم؛ ولی در مجموع می‌توان گفت که هم‌اکنون تعداد خرید و فروش‌ها نسبت به اسفند سال گذشته بیشتر و حدودا سه برابر است.

او همچنین به افزایش دو برابری قیمت مسکن در این منطقه اشاره می‌کند و می‌گوید، این افزایش قیمت رفته رفته از تیرماه آغاز شد و در بهمن‌ماه به اوج خودش رسید.

به گفته وی، برای خرید یک خانه نوساز با متراژ ۷۰ مترمربع در منطقه ۲ تهران، دست‌کم باید متری ۱۴۰ الی ۱۵۰ میلیون تومان نقدینگی داشت.

یک خانه نوساز با متراژ ۳۰۰ مترمربع در سعادت آباد با قیمت ۸۴ میلیارد تومان و واحدی دیگر با متراژ ۱۴۳ متر و ۳۰ سال عمربنا با قیمت ۱۱ میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

واحدی نوساز با مساحت ۹۵ مترمربع در مرزداران، ۱۰ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

logo-samandehi