بازار ارز در انتظار تصمیم آتی FATF

در ادامه هیجانات شکل گرفته در #بازارارز، دیروز نرخ دلار بدون تغییر نسبت به روز سه‌شنبه با قیمت ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان در صرافی‌های بانکی به فروش رسید همچنین قیمت خرید #دلار در این #صرافی‌ ها ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شد. قیمت خرید هر یورو نیز دیروز ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان و #نرخ فروش آن ۱۵ هزار و۴۰۰ تومان بود.

به گزارش بنکر، در عین حال قیمت دلار در بازار آزاد همچنان نزدیک به میانه کانال ۱۴ هزار تومان ایستاده است، به طوری که معامله‌گران بازار قیمت فروش دلار را ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. به اعتقاد فعالان بازار ارز، افزایش نگرانی‌ها نسبت به تصمیم آتی FATF عامل اصلی افزایش نرخ دلار در این روزهاست.
رییس کل بانک مرکزی نیز به تازگی اعلام کرده که نوسانات اخیر نرخ ارز به دلیل این است که برخی به بهانه برگزاری جلسه FATF تلاش می‌کنند در بازار ارز التهاب ایجاد کنند، این در حالی است که بارها اعلام کرده‌ایم این موضوع تاثیری بر این بازار نخواهد داشت.
در همین حال روند افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه نیز ادامه ‌دارد به طوری که قیمت #سکه تمام بهار آزادی طرح جدید دیروز با رشد حدود ۱۰۰ هزار تومانی به بهای پنج میلیون و ۳۷۵ هزار تومان فروخته شد. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز پنج میلیون و ۳۷۰ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم سکه دو میلیون و ۷۹۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۵۰ هزار تومان دادوستد شد. علاوه بر این هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۵۴۸ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۳۷۶ هزار تومان به فروش رسید.
جهش رشد اونس در بازارهای جهانی دلیل رشد قیمت سکه عنوان شده است. عبور قیمت اونس در بازارهای جهانی از مرز هزار و ۶۰۰ دلار قیمت‌ها در بازار طلا و سکه را بالا برد. کارشناسان روند قیمت اونس را افزایشی می‌دانند که این موضوع، باعث افزایش جذابیت خرید طلا و سکه شده است.

logo-samandehi