آگهی استخدام

به یک نفر با روابط عمومی بالا، مسلط به زبان انگلیسی و آشنایی به کامپیوتر و برنامه های آفیس و فتوشاپ جهت امور دفتری شعبه مالزی نیازمندیم.

عزیزان علاقه مند می توانند رزومه خود را به آدرس ایمیل sarafishiraz@gmail.com ارسال نمایند.
برای توضیحات بیشتر لطفا با شماره ۰۳۲۱۴۵۰۱۰۰ تماس بگیرید.

ایران چقدر ذخایر ارزی دارد؟

صندوق بین المللی ۳پول در گزارش جدید خود از چشم انداز ۳اقتصادی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، اعلام کرد ذخایر ارزی کشورهای منطقه روندی کاهشی را نسبت به سال قبل داشته و در بسیاری از کشورها به سطح نگران‌کننده‌ای رسیده است.

به گزارش بنکر ، در این گزارش که شامل وضعیت ذخایر ارزی ۳۰ کشور منطقه خاورمیانه ، قفقاز، آفریقای شمالی و آسیای مرکزی است، ایران پس از عربستان و امارت، بیشترین ذخایر ارزی را در بین تمام کشورهای منطقه دارد.
لازم به ذکر است که در این گزارش، آمارهای مربوط به #فلسطین، #سوریه، ۰#ترکمنستان و #سومالی مد نظر قرار نگرفته است. این آمارها بر اساس برآوردهای خود #صندوق #بین_المللی پول و آمارهای اعلام شده توسط بانک های مرکزی این کشورها تهیه شده است.

بیشترین ذخایر ارزی
#عربستان با در اختیار داشتن ۴۸۹.۸ میلیارد #دلار ذخایر ارزی در سال ۲۰۱۹، بزرگ ترین ذخیره ارزی در منطقه را دارد و #امارات با ذخایر ارزی معادل ۱۱۳.۴ میلیارد دلار و #ایران با ذخایر ارزی معادل ۸۵.۵ میلیارد دلار در رده های بعدی قرار دارند. #لیبی و #عراق دیگر کشورهایی هستند که بیشترین میزان ذخایر ارزی را در بین کشورهای منطقه دارند.

کمترین ذخایر ارزی
جیبوتی کمترین میزان ذخایر ارزی خارجی دارد. ذخایر ارزی #جیبوتی در سال ۲۰۱۹ به تنها ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است. پس از این کشور نیز #سودان با ذخایر ارزی ۶۰۰ میلیون دلاری در رده دوم قرار دارد. ذخایر ارزی یمن یک میلیارد دلار و موریتانی ۱.۱ میلیارد دلار برآورد شده است.

ذخایر ارزی دیگر کشورها
در بین کشورهای منطقه همچنین ذخایر ارزی #کویت ۳۹ میلیارد دلار، قطر ۴۷.۵ میلیارد دلار، #افغانستان ۸.۴ میلیارد #دلار، مصر ۴۳.۹ میلیارد دلار، #آذربایجان ۵.۹ میلیارد دلار، #ارمنستان ۲.۳ میلیارد دلار و #گرجستان ۳.۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

logo-samandehi