ایران در بین ۷ کشور تولیدکننده طلا در جهان

به گزارش ایبِنا؛  سید حجت شفاهی  گفت: حدود ۱۰ هزار واحد تولیدی طلا و جواهر در کل کشور وجود دارد که از این میزان، ۲ هزار واحد خرد، کوچک و بزرگ در تهران مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه صنعت طلا و جواهر در دهه‌ی گذشته پیشرفت‌های چشمگیری داشته است افزود: در حوزه ساخت ماشین آلات مورد نیاز این صنعت، صنعتگران توانستند بخشی از تجهیزات صنعت طلا و جواهر را مهندسی معکوس و بخش دیگری از ماشین آلات مورد نیاز این صنعت را اختراع کنند که نمونه‌ی خارجی ندارد.
 شفاهی اضافه کرد: در حل حاضر، هم در طراحی طلا و جواهر و هم در تولید، جایگاه خوبی داریم به طوریکه برخی از محصولات ما با نشان‌های خارجی در بازار به فروش می‌رسد. کیفیت مصنوعات ما تا جایی ارتقاء یافته که برخی از کشور‌ها مشتری محصولاتمان هستند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر با اشاره به بخشنامه‌هایی که مانع صادرات محصولات طلا و جواهر می‌شود، گفت: سالهاست در فلزات گرانبها تحریم هستیم که همین موضوع صادرات ما را تحت الشعاع قرار داده، یک سری از آیین نامه‌ها و بخشنامه‌ها هم در داخل کشور وجود دارد که مانع صادرات طلا و جواهر شده است؛ در صورتیکه محصولات ما، توان رقابت و حضور را در بازار‌های صادرات دارد.

logo-samandehi