انتظار گران شدن بی سابقه طلا

#قیمت_طلا در هفته گذشته رشد زیادی را از خود نشان داد و باعث شد تا امید ها برای بالا رفتن بیش از پیش قیمت طلا و رکورد زنی آن افزایش یابد.

به گزارش بنکر، با شکسته شدن سطح ۱۷۶۵ دلار توسط طلا در هفته گذشته انتظار برای رسیدن قیمت #طلا به ۱۸۰۰ دلار در کوتاه مدت به شکل قابل توجهی افزایش یافت. کارشناسان معتقدند که طلا همچنان روندی صعودی را از خود نشان می دهد و رشدی پایدار و مثبت خواهد داشت.

آن ها بر این باورند که با وجود بالا رفتن قیمت طلا به دلیل احساس ریسک ناشی از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا آن چیزی که در انتها قیمت طلا را تعیین خواهد کرد انتظارات تورمی خواهد بود.
هم اکنون طلا در سطح ۱۷۶۴ دلار دارای پشتیبانی فنی می باشد و قصد دارد تا سطح ۱۸۰۰ دلار را در هم بشکند. به نوشته طلا، تحلیلگران معتقدند که تغییرات قیمت ها در هفته ها و ماه های آینده کاملا به داده های اقتصادی که منتشر خواهند شد بستگی دارد.

رسیدن طلا به سطج ۱۸۰۰ دلار یک صعود بی سابقه برای طلا به حساب می آید و راه را برای رسیدن طلا به ۲۰۰۰ دلار باز خواهد کرد. در حال حاضر بسیاری از کارشناسان معتقدند که در کوتاه مدت طلا سطح ۱۸۰۰ دلاری را تصاحب خواهد کرد.

logo-samandehi