امید سکه تهران به قیمت طلا در جهان؟

به باور تحلیل گران فنی، طلا در سال جاری نه تنها می تواند به بالای محدوده هزار و ۹۰۰ دلار برگردد، بلکه حتی احتمال شکست مرز ۲ هزار دلاری و رفتن به سوی سطح ۲ هزار و ۳۰۰ دلاری وجود دارد. در این وضعیت سکه بازان می توانند تا حدی با خیال راحت تری اقدام به نگه داری دارایی خود کنند.
چین تقاضا برای افزایش ذخایر طلای خود را افزایش داده است. گفته می شود، دولت چین برای سومین ماه متوالی در حال خرید طلا و افزایش ذخائر بانک مرکزی این کشور است. از نگاه برخی بازیگران بازار داخلی، این اتفاق می تواند به مرور، بهای طلا در بازارهای جهانی را افزایش دهد و زمینه ساز رشد قیمت در بازارهای داخلی شود. چین کشوری است که قصد دارد از دلار رهاتر شود و به دلیل احتمال افزایش اختلاف ها با آمریکا قصد دارد که به سوی دارایی های ایمن تر حرکت کند. یکی از  امن ترین دارایی ها برای سرمایه گذاران در دهه های اخیر، طلای جهانی بوده است. 

به باور تحلیل گران فنی، طلا در سال جاری نه تنها می تواند به بالای محدوده هزار و ۹۰۰ دلار برگردد، بلکه حتی احتمال شکست مرز ۲ هزار دلاری و رفتن به سوی سطح ۲ هزار و ۳۰۰ دلاری وجود دارد. در این وضعیت سکه بازان می توانند تا حدی با خیال راحت تری اقدام به نگه داری دارایی خود کنند. با این حال سکه بازان نگران روند آتی قیمت دلار هستند و قصد دارند متناسب با روند قیمت دلار، نوسانات صعودی و نزولی کوتاه مدت بازار فلز گران بهای داخلی را تنظیم کنند. در این شرایط، صعود دلار در روز پنج شنبه می تواند سکه را به سوی کانال ۲۵ میلیون تومان ببرد. افت دلار نیز می تواند زمینه ساز برگشت سکه به انتهای کانال ۲۳ میلیون تومان شود.   

logo-samandehi