اقتصاد جهان در شرایط رکود نیست

یک مقام #صندوق #بین_المللی #پول گفت: تنش های تجاری در حال وارد کردن فشار زیادی بر رشد اقتصادی کشورهای مختلف جهان است ولی صندوق بین المللی پول از پیش بینی رکود #اقتصاد #جهان فاصله زیادی دارد.

به گزارش بنکر، وی افزود: صندوق بین المللی پول برای انتشار گزارش جدید چشم انداز اقتصادی #جهان در ماه آینده آماده می شود و #اقتصاد جهانی فاصله زیادی با رکود دارد.

صندوق بین المللی پول پیش از این اعلام کرده است که تعرفه های اعمال شده از سوی آمریکا و چین می تواند موجب افت ۰٫۸ درصدی رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۰ شود و طی سال های بعد نیز خسارات بیشتری را به همراه خواهد داشت.
این مقام صندوق بین المللی پول افزود: تنش های تجاری بی شک فشار زیادی بر رشد #اقتصادی وارد کرده است ولی در شرایط کنونی انتظار رکود را نداریم. ما فاصله زیادی تا رکود اقتصادی داریم.
وی اظهار داشت: گرچه فعالیت های صنعتی با افت محسوسی روبرو شده است ولی بخش خدمات و اعتماد مصرف کننده همچنان مستحکم است. ولی سئوال مهم این است که این ثبات و استحکام تا چه زمانی ادامه خواهد یافت.
صندوق بین المللی #پول در حالی قصد دارد گزارش جدید چشم انداز اقتصادی جهان را منتشر کند که مذاکرات تجاری آمریکا و #چین به زودی از سر گرفته خواهد شد.
تازه ترین نظرسنجی انجام شده نشان می دهد احتمال رکود اقتصادی #آمریکا تا انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ میلادی به بیش از ۴۱ درصد رسیده است.
logo-samandehi