افزایش ۲۰۰ دلاری بیت‌کوین در یک روز

روز گذشته بیت‌کوین با افزایش ۲۰۰ دلاردریک روز و ۹۰۰ درصد در یکسال رکورد جدید قیمت را ثبت کرد .

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از راشاتودی، مشهورترین ارز مجازی جهان دیروز ساعت ۱۷ به وقت گرینویچ رکورد جدید ۸ هزار و ۷۰۰ دلار را شکست و بالاترین قیمت یکسال گذشته  را رقم زد.
بیت‌کوین تنها در روز گذشته ۶ درصد افزایش یافت در یکسال گذشته رشد ۹۰۰ درصدی را بر جای گذاشت.
براساس این گزارش، بیت‌کوین روز گذشته از ساعت ۵ تا ساعت ۱۷ به وقت گرینویچ ۲۰۰ دلار رشد کرده است.
براساس این گزارش، ماه نوامبر برای بیت‌کوین بسیار پرنوسان بود پس از آنکه قرار شد اوراق هم به بازار وارد شود برخی معدن‌داران و سرمایه‌گذاران مسیر سرمایه‌گذاری خود را از بیت‌کوین تغییر دادند و عاملی شد تا اوایل این ماه بیت‌کوین به ۵ هزار و ۵۰۰ دلار سقوط کند اما پس از آن مسیر افزایشی خود را ادامه داد چرا که بورس کالایی شیکاگو اعلام کرد در آینده ارز مجازی را در سبد کالایی خود قرار می‌دهد.
اخیراً نیز تعدادی از مؤسسات سرمایه‌گذاری به خرید بیت‌کوین روی آورده‌اند. مؤسساتی نظیر گلدمن ساکس و سیتی گروپ اعلام کردند که در حال تحقیق در باره تکنولوژی «بلاک‌چِین»، تکنولوژی پشت مبادلات بیت‌کوین هستند و این احتمال وجود دارد که بیت‌کوین را به سبد دارایی‌های خود بیفزایند.
به نوشته فارس،قیمت بیت‌کوین در ابتدای ماه جاری سال میلادی کمتر از ۱۰۰۰ دلار بود و با توجه به رسیدن رقم این ارز در معاملات امروز به ۸۷۰۰ دلار، قیمت این ارز ۹۰۰ درصد افزایش یافته است.

logo-samandehi