افزایش قیمت طلا با اخراج رئیس اف بی آی

در حالی که عدم قطعیت سیاسی در آمریکا پس از برکناری غیرمنتظره جیمز کومی، رئیس اف بی آی موجب تضعیف ارزش دلار و کاهش شاخص ها در بازار بورس شده است، قیمت طلا امروز برای دومین جلسه متوالی افزایش یافت.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از رویترز، در حالی که عدم قطعیت سیاسی در آمریکا پس از برکناری غیرمنتظره جیمز کومی، رئیس اف بی آی موجب تضعیف ارزش دلار و کاهش شاخص ها در بازار بورس شده است، قیمت طلا امروز برای دومین جلسه متوالی افزایش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۲۲۷ دلار و ۳۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز نیز نیم درصد رشد داشت و بهترین عملکرد یک روزه در طی یک ماه اخیر را به نمایش گذاشت.
قیمت طلا در روز سه شنبه به پایین ترین رقم ۸ هفته اخیر یعنی ۱۲۱۳ دلار و ۸۱ سنت رسیده بود. قیمت طلای آمریکا نیز امروز ۰٫۳ درصد رشد داشت و به ۱۲۲۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.
بارناباس گان، تحلیلگر بازار طلا با اشاره به تاثیر اخراج رئیس اف بی آی در بازارهای مالی گفت: «هر چه ترامپ می گوید مهم است و بر بازارها تاثیر می گذارد و ممکن است در کوتاه مدت قیمت طلا را تغییر دهد… اما از نیمه دوم امسال قیمت طلا بستگی به تقویت دلار و فضای حاکم بر نرخ بهره در آمریکا خواهد داشت… ما انتظار داریم دو نوبت دیگر افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی اتفاق بیافتد و این تاثیری کاهشی بر قیمت طلا خواهد داشت.»
درخواست های جدید برای دریافت حقوق بیکاری در آمریکا در هفته گذشته به شکل غیرمنتظره ای کاهش داشت، در حالی که قیمت های تولید کننده در ماه آوریل رشد قابل توجهی داشت. این آمارهای مثبت از بازار کار و نرخ تورم می تواند فدرال رزرو را به افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن متقاعد کند.
به نوشته تسنیم،قیمت طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و افزایش ارزش دلار می گردد که هر دوی اینها به ضرر قیمت طلاست.

logo-samandehi