افت ۲۱ دلاری قیمت طلا در بازار جهانی

قیمت #طلا در آخرین روز کاری #بازارهای جهانی ۲۰.۷۳ دلار کاهش یافت و ۱۴۲۵.۳۷ دلار فروخته شد. با تقویت ارزش دلار و برداشت سود سرمایه‌گذاران پس از رسیدن قیمت طلا به بالای ۱۴۵۰ دلار، قیمت طلا در معاملات روز جمعه یک درصد کاهش یافت.

به گزارش بنکر ، قیمت طلا پس از سیگنال‌های ملایم فدرال رزرو، به بالاترین رقم ۶ سال گذشته یعنی بیش از ۱۴۵۰ دلار رسیده بود و دومین هفته افزایشی را نیز ثبت کرد.
هر اونس طلا با ۲۰ دلار و ۷۳ دلار کاهش ۱۴۲۵٫۳۷ دلار فروخته شد. این فلز گران بها به ۱۴۵۲٫۶۰ دلار، بالاترین رقم از می ۲۰۱۳ نیز رسیده بود.
میشائیل ماتوسک، تحلیلگر بازار طلا در این رابطه گفت: «سفته‌بازان و تاجران پس از افزایش قابل توجه قیمت طلا در ۲ روز گذشته، سود قابل توجهی از فروش به دست آوردند.»
با تقویت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در نشست پایان ماه، قیمت‌ها در دو روز گذشته حدود ۳ درصد افزایش یافت.
ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی در معاملات روز جمعه، پس از کاهش شدید در روز پنج‌شنبه، حدود ۰٫۳ درصد افزایش یافت.
پس از اینکه مقامات فدرال رزرو از نیاز سریع برای محرک‌های اقتصادی  صحبت کردند، ارزش دلار در روز پنج شنبه به شدت کاهش یافته بود.
جاناتان باتلر، تحلیلگر میتسوبیشی کفت: «طلا هنوز وضعیت خوبی دارد. فضای نرخ بهره و دلار، بی‌ثباتی در مورد جنگ تجاری آمریکا و چین و وضعیت ژئوپلتیکی فعلی همه باعث افزایش قیمت طلا شده است. تمامی اینها فضای بسیار تقویتی برای طلا ایجاد کرده است.»

logo-samandehi