استراحت شاخص بورس در نیمه ارتفاع ۱.۶ میلیون واحد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۳میلیارد و ۶۸۶میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۵۶۴میلیارد تومان در بیش از ۵۵۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲هزار و ۸۱۶واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۶۵۶هزار و ۶۰۰واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ایران خودرو و بانک ملت شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۶میلیارد و ۲۵میلیون ورقه به‌ارزش ۱۰هزار و ۷۹۸میلیارد تومان در ۲۹۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۶واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱هزار و ۳۴۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس و سنگ آهن گهر زمین، و بیشترین اثر منفی بر این نماگر به نام شرکتهای آهن و فولاد غدیر ایرانیان، مجتمع جهان فولاد سیرجان و پویا زرکان آق دره شد.

logo-samandehi