اختلاف بی‌سابقه در بازار طلا/ بیت‌کوین و اتریوم تکان نخوردند

با اینکه طلا از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵ درصد افزایش قیمت داشته است اما داده های مربوط به صندوق های قابل معامله با پشتوانه طلا کاهشی بوده است و همین امر نشان می دهد تمامی سرمایه گذاران پا به میدان بازار طلا نگذاشته اند. با این وجود بانک آو آمریکا پیش بینی بسیار صعودی نسبت به طلا دارد و تحلیل گران این بانک اعلام کرده اند چشم انداز قیمتی طلا در سه سال آینده می تواند صعودی باشد.

نتایج نظرسنجی این هفته سایت کیتکو نشان از اختلاف نظر میان تحلیل گران و معامله گران دارد. از میان ۱۹ تحلیل گر شرکت کننده در نظرسنجی وال استریت کیتکو فقط ۱۶ درصد طلا را در هفته آینده صعودی پیش بینی کرده اند در حالی که ۵۳ درصد بر این باورند که طلا ریزش قیمتی خواهد داشت.

اما معامله گران خرد مین استریتی با اکثریت ۶۴ درصدی بر این باورند که روند صعودی طلا ادامه خواهد داشت و فقط ۲۲ درصد از آنها طلا را نزولی می دانند. کمتر سابقه داشته است که نظرات تحلیل گران و معامله گران تا این حد متفاوت باشد.

بیت کوین نیز امروز نوسان قیمتی زیادی نداشت و همانند روز گذشته در حوالی مرز ۲۳ هزار دلاری نوسان داشت. قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون نزدیک ۴۰ درصد افزایش قیمت داشته است و سبب افزایش امیدواری نسبت به احیای بازار رمزارزها شده است. اتریوم نیز نوسان قیمتی زیادی نداشت و در محدوده قیمت ۱۵۸۰ دلار نوسان داشت.

logo-samandehi