احتمال یک جهش دیگر در قیمت طلا

برخی کارشناسان معتقدند بازار طلا این پتانسیل را دارد که بار دیگر جهشی بزرگ را تجربه کند؛ جهشی که چندین دهه از آخرین باری که روی داده، می گذرد.

به گزارش بنکر، به نقل از دیلی ولث، به گفته یک کارشناس اقتصادی بازار طلا، واقعیت بازار فلز زرد این است که هنوز،‌امکان بالقوه بروز یک صعود چشمگیر وجود دارد. این روزها بسیاری از سرمایه گذاران هرگز پرش بزرگی را در بهای طلا تجربه نکردند.

آخرین باری که بازار طلا یک صعود محسوس و فوق العاده را تجربه کرد، اواخر دهه ۱۹۷۰ بود. در آن دوره، طلا در کمتر از دو سال به چهار برابر قیمت خود رسید. و اطلاع از این حقیقت که احتمالا این روزها نیز چنین شرایطی بار دیگر تکرار شود، یک فرصت طلایی است چرا که کمتر سرمایه گذاری از این امکان، آگاهی دارد.

به گفته این تحلیلگر، شرایط اقتصادی مناسب ظهور هیولایی است که قیمت طلا را طی ماه ها و سال های آتی بالا و بالاتر ببرد. بانک مرکزی فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی کشورها سهم خود را برای بروز این وضعیت، با چاپ بی وقفه اسکناس انجام داده اند،‌ اقدامی که به این زودی ها متوقف نمی شود. بانک فدرال تنها در سه ماه گذشته بیش از ۳ تریلیون دلار به اقتصاد تزریق کرده است؛ بدون آنکه به عواقب این اشتباه فکر کند!

براساس گزارش سایت tala، وی در پاسخ به این سوال که چرا فکر می کند قیمت طلا در آینده به ۳ هزار دلار در هر اونس و یا بیشتر از آن نزدیک می شود، گفت: در طول دوره فعالیت های اقتصادی خود بارها شاهد رونق بازار طلا د رواکنش به بحران های اقتصادی بوده ام. آخرین دوره این چرخه، پس از پایان بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ بود. من در آن دوره تنها ۲۰ هزار دلار از سهام طلا بدست آوردم!

این سوددهی می تواند برای جذب هر سرمایه گزاری کافی باشد، حتی آنهایی که تجربه کافی در این حوزه ندارند. به راحتی می توان طلا را نادیده گرفت، به ویژه زمانی که بیش از ده سال رونق به سمت بازار سهام رفته است. اگر شما نیز معتقدید تاریخ تکرار می شود، باید انتظار یک صعود بی سابقه و چشمگیر در بهای جهانی طلا را داشته باشید.

logo-samandehi