آینده طلا از نگاه تحلیلگران

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باور هستند که #قیمت #طلا تحت‌تاثیر افت احتمالی #بازار جهانی #سهام با افزایش روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش بنکر، گروهی از تحلیلگران بازار طلا نیز معتقدند که #قیمت #طلا ممکن است در کوتاه‌مدت با اصلاح روبه‌رو شود؛ اما در بلندمدت روند قیمت صعودی خواهد بود. اما برخی دیگر فشار فروش سفته‌بازان و بهبود اعتماد به اقتصاد جهانی را به زیان #طلا می‌دانند.

به اعتقاد برخی تحلیلگران نیز بهبود اعتماد #سرمایه‌گذاران نسبت به اقتصاد جهانی می‌‌تواند موجب کاهش تقاضا و #قیمت جهانی طلا شود. در آخرین نظرسنجی انجام‌شده هفته گذشته اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت در مورد روند صعودی بازار طلا توافق نظر داشتند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در لاسال فیوچرز گروپ، اعلام کرد در شرایط فعلی قصد دارد بخشی از سود ناشی از سرمایه‌گذاری روی طلا را از #بازار خارج کند. با این حال به گفته او انتظار می‌رود قیمت طلا روند روبه‌رشد خود را حفظ کند. آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی که طی چند هفته گذشته به #بازار طلا بدبین بوده است، می‌گوید: در هفته پیش رو بازار طلا با اصلاح قیمت مواجه خواهد شد. با این حال این مساله تغییری در چشم‌انداز صعودی او در مورد بازار طلا ایجاد نمی‌کند.

logo-samandehi