آینده تیره و تار بازار طلا /دور باطل بیت کوین ادامه دارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در حالی هفته سراسر نزولی طلا در قیمت ۱۸۱۱ دلار به پایان رسید که این چهارمین نزول متوالی هفتگی قیمت فلز زرد بود.

نتایج نظرسنجی سایت کیتکو نیز نشان می دهد نه تحلیل گران و نه حتی معامله گران فعلا امیدی به بازگشت قیمتی طلا ندارند. داده های اقتصادی قدرتمند برای آمریکا و متعاقبا دست باز فدرال رزرو و تورمی که فعلا قصد کوتاه آمدن ندارد آینده طلا را تیره و تار کرده است.

یکی از غافلگیری های بازار نیز در هفته گذشته مربوط به صورت جلسه فدرال رزرو بود که مواضع اعضای بانک مرکزی را انقباضی تر از آنچه پیش بینی می شد نشان می‌داد.

با اینکه تقریبا اکثریت در بازار ها پیش بینی می کردند که افزایش بعدی نرخ بهره فدرال رزرو ۲۵ صدم درصدی خواهد بود، اما برخی از اعضا هستند که افزایش نیم درصدی را مناسب تر می دانند. موضوعی که اگر تحقق یابد می تواند شوک بزرگی به بازارها از جمله بازار طلا وارد کند.

داده های تورمی جدید نیز نشان می دهد تورم فعلا سر پایین آمدن به سمت محدوده هدف ندارد. طلا در نقطه مهمی قرار گرفته است و برخی تحلیلگران بر این باورند که که اگر طلا مرز ۱۸۰۵ دلاری را از دست بدهد، سقوط قیمتی قابل توجهی پیش روی بازار خواهد بود.

امروز اما بیت کوین روندی صعودی داشت و بیش از ۲ درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند. این در حالی بود که هفته گذشته این رمزارز بیش‌ از ۵ درصد از ارزش خود را از دست داده بود. با افزایش قیمت امروز بیت کوین مجددا به کانال ۲۳ هزار دلار بازگشت و همچنان نوسان قیمت بیت کوین میان کانال های همین محدوده ادامه دارد. بزرگ ترین رمز ارز دنیا که ژانویه را با سود ۴۰ درصدی به پایان برده بود در ماه فوریه فقط کنی بیشتر از ۲ درصد افزایش قیمت داشته است.

اتریوم نیز روز خوبی را پشت سر گذاشت و با رشد قیمتی ۳ درصدی مجددا به کانال ۱۶۰۰ دلاری بازگشت. بیت کوین و اتریوم هفته ها است در همین محدوده قیمتی گرفتاره شده اند. بازدهی قیمتی اتریوم نیز در هفته ای که گذشت منفی ۵.۶ درصد بود.

logo-samandehi